کد خبر: 344914 A

بازرس کانون بازنشستگان شهر تهران:

بازرس کانون بازنشستگان شهر تهران اعتقاد دارد که دولت با به کارگیری مکانیسم های موثر و با پرداخت بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی امکان برآورده شدن مطالبات معیشتی بازنشستگان را فراهم کند.

بازرس کانون بازنشستگان شهر تهران در گفتگو با ایلنا با بیان این مطلب که دولت به منظور افزایش حقوق کارکنان خود مبانی مشخصی را در نظر گرفته اما هیچ راهکاری برای پرداخت بدهی های سازمان تامین اجتماعی در نظر نگرفته است، گفت: در سالهای گذشته هیچ مکانیسم موثری برای افزایش حقوق بازنشستگان در نظر گرفته نشده است.

حسن ایزدان با بیان این که سازمان تامین اجتماعی از دولت طلبکار است افزود:آن چیزی که به عنوان  افزایش پلکانی حقوق  بازنشستگان مطرح می شود،  صورتی ساختگی دارد و نمی‌تواند مبنای برقراری عدالت برای بازنشستگان باشد.

ایزدان در خصوص باز شدن فضای اقتصادی و انتظارات ناشی از آن گفت: فراهم آوردن شرایطی که دولت بتواند انتظارات بازنشستگان تامین اجتماعی را فراهم کند بسیار دشوار است ولی این نمی‌تواند باعث شود که بازنشستگان مطالبات بر حق خود را مطرح نکنند .

بازرس کانون بازنشستگان شهر تهران ادامه داد: سالهاست جامعه  بازنشستگان تامین اجتماعی مطالبات معیشتی خود را دنبال می کنند و جالب اینجاست که تا کنون هیچ پاسخ قابل قبولی به این مطالبات داده نشده است.

وی افزود: دولت باید برای افزایش دستمزدها نرخ واقعی و نه صوری  تورم را اعلام کند و افزایش حقوق بازنشستگان را بر مبنای ارقام و اطلاعات  واقعی انجام دهد.

ایزدان با تاکید بر پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی گفت: یکی از مشکلات اصلی این است که در بودجه سال آینده، دولت خود را به پرداخت بدهی های سازمان تامین اجتماعی موظف نکرده است و با این شرایط، طبیعی است که سازمان تامین اجتماعی نتواند سطح خدمات خود به بازنشستگان را  گسترش دهد.

 

بازنشستگان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر