کد خبر: 345284 A

دبیرکل خانه کارگر خواستار شد:

ایلنا: دبیرکل خانه کارگر گفت: شورای عالی کار در جلسات تعیین مزد سال ۹۵ باید حداقل مزد کارگران را برمبنای تورم واقعی سبد هزینه‌های واقعی زندگی افزایش دهد.

«علیرضا محجوب» با اعلام این مطلب در جشن که پیش از ظهر امروز (19 بهمن ماه) توسط جمعی از کارگران در هتل پارسیان استقلال برگزار شد، گفت: بطور کلی نیازمند بازنگری جدی در شیوه محاسبه دستمزد کارگران شاغل و بازنشستگان هستیم.

وی گفت: امیدواریم پس از تصویب برجام در ادامه سیاست‌هایی که برای خروج از تورم-رکودی اجرا می‌شود شاهد رونق و شکوفایی اقتصادی باشیم.

محجوب با اشاره به رونق اقتصادی که قرار است در دوران پساتحریم و اجرای برجام در کشور ایجاد شود، گفت: از آنجا که از این دوران قرار است به عنوان نقطه عطفی در مناسبات اقتصادی کشور یاد کنیم؛ طبیعی است که جامعه کارگری نیز از شرکای اجتماعی خود توقع تقویت قدرت خرید را داشته باشند.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس افزود: حتی اگر در شرایط کنونی نتوان قدرت خرید سرکوب شده کارگران را یکجا پرداخت کرد بازهم باید در شورای عالی کار به سمتی حرکت کرد که بتوان در کنار افزایش واقعی مزد، قدرت از دست رفته خرید کارگران را نیز به‌صورت تدریجی ترمیم کرد.

دبیرکل خانه کارگر افزود: توجه به حفظ کرامت نیروی انسانی و به‌ویژه کارگران از موضوعاتی که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی همواره مورد تاکید امام و رهبری بوده است و در همین راستا دولت و مجلس موظفند تا به این مسئله توجه کنند.

دستمزد 95 کارگران و برجام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر