کد خبر: 359021 A

مدیر عامل صندوق بازنشستگی خبر داد:

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور ضمن اشاره به افزایش ۱۲ درصدی حقوق بازنشستگان کشوری از افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان حداقل‌بگیر این صندوق طی چند سال آینده خبر داد.

به گزارش ایلنا؛ محمود اسلامیان مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری در نشست خبری که صبح امروز (سه شنبه۱۷ فروردین ماه) برگزار شد گفت: صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۹۵ضمن افزایش ۱۲ درصدی حقوق بازنشستگان کشوری برای اولین بار حقوق حداقل بگیران این صندوق را بصورت پلکانی افزایش می‌دهد.

او افزود: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته با دولت بازنشستگانی که در سال گذشته حداقل دریافتی آنان بین ۷۵۰ تا یک میلیون ۵۰۰ هزار تومان است افزایش حقوق مجددی خواهند داشت و براین اساس کمترین میزان دریافتی آنان در سال ۹۵ به حداقل یک میلیون ۲۵۰ هزار تومان  خواهد رسید.

اسلامیان ادامه داد: اگر بودجه سال ۹۵ در سال گذشته به تصویب می‌رسید می‌توانستیم طرح افزایش حقوق بازنشستگان را از ابتدای سال ۹۵ عملیاتی کنیم اما چون تصویب لایحه بودجه کشوربه سال جاری (۹۵) منتقل شده است موضوع افزایش حقوق بازنشستگان کشوری به بعداز تصویب لایحه بودجه کشور موکول شده است.

اسلامیان تصریح کرد: با توجه به این‌که در سال گذشته صندوق بازنشستگی کشوری با کسری بودجه ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی مواجه بود به همین دلیل مشکلاتی برای صندوق جهت پرداخت حقوق بازنشستگان ایجاد شد.

وی ادامه داد: اما با توجه به شرایط حاکم در اسفندماه با دستور مستقیم شخص رئیس جمهور، پرداخت حقوق این قشر از جامعه در ۲۷ ابلاغ و در ۲۸ اسفندماه (جمعه) به حساب آن‌ها واریز شد که امیدواریم با به وجود آمدن رونق اقتصادی در سال ۹۵ مشکلات موجود در پرداخت‌ها به حداقل برسد.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه در خصوص سود دهی شرکت‌های صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: در سال ۹۲ مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان، سال ۹۳ مبلغ ۱۲۰۰ میلیارد تومان و سال ۹۴ مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد تومان صندوق در این بخش سود دهی داشته است.

* استفاده از بن کارت کالا برای بازنشستگان در سال ۹۵ فراهم شد

اسلامیان با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته شده برای بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۹۵ اظهار داشت: بر اساس توافق صورت گرفته با بانک صادرات در اسفندماه سال گذشته، بازنشستگان می‌توانند تا ۴ برابر حقوقشان و تا سقف ۶ میلیون تومان بن خرید کالا از بانک صادرات داشته باشند همچنین بازپرداخت این تسهیلات ۲۴ ماهه با سود پرداختی ۱۲ درصد است.

وی گفت: براساس قانون حقوق بازنشستگان هر ساله باید همگام با رشد تورم افزایش پیدا کند اما در ۸ سال گذشته به دلایل مختلف این اتفاق حاصل نشد و متاسفانه کاهش ۶۷ درصدی قدرت خرید بازنشستگان را به همراه داشت.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: این در حالی است که طی سال‌های ۹۳ و ۹۴ حقوق بازنشستگان کشوری افزایش بیشتری را نسبت به تورم داشته است.

اسلامیان در خصوص رشد تورم و حقوق کارگران در چند سال اخیر بیان کرد: در سال ۹۳ تورم ۱۵. ۶ بود که حقوق بازنشستگان ۲۰ درصد افزایش پیدا کرد، همچنین در سال ۹۴ تورم ۱۴ درصد اعلام و در ‌‌‌نهایت حقوق بازنشستگان نیز افزایش پیدا کرد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر پرداخت‌های حقوق در ۱۴ استان به صورت مستقیم انجام می‌شود و در ۱۶ استان نیز پرداخت‌ها به صورت غیر مستقیم و توسط دستگاه‌های اجرایی پرداخت می‌شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: تمامی حقوق بازنشستگان قبل از ۳۰ هر ماه پرداخت می‌شود و صندوق خود را ملزم به پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان می‌داند.

اسلامیان در ادامه با اشاره به عدم پرداخت عیدی بازنشستگان شرکت راه‌آهن و مخابرات تصریح کرد: عیدی بازنشستگان زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری باید توسط سازمانهای مرتبط پرداخت شود این در حالی است که شرکت مورد نظر تنها ارگانی بودند که تا این لحظه نتوانستند عیدی بازنشستگان خود را برای واریز به صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ساماندهی کانون‌های بازنشستگی دستگاهای دولتی اشاره کرد وافزود: در سال‌های اخیر به دلیل عدم ساماندهی کانون‌های بازنشستگان با مشکلاتی روبرو بودیم که در یک سال گذشته و طی انجام کارهای کار‌شناسی شده در کل کشور انتخابات رسمی کانون‌های بازنشستگی در برخی استانهای کشورانجام شده است و شوراهای برخی کانون‌ها درسایر استان‌ها مشخص و در آینده نیز شورای مرکزی نیزمشخص می‌شوند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه به بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری اشاره کرد و گفت: سال گذشته اعتبار قابل توجهی حدود ۶۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات داخلی صندوق و ۴۰۰ میلیارد تومان از مشارکت بازنشستگان در این بخش اختصاص پیدا کرد و بسته‌ای هم برای این امر تعریف شد.

اسلامیان با اشاره به ارائه خدمات به بیماران خاص و همچنین بیماران سرطانی افزود: کمیته‌ای در این زمینه تشکیل شده است که پرونده شرایط خاص بیماران سرطانی، غیر سرطانی و همچنین بیماران خاص را بررسی و در صورت نیاز به آن‌ها کمک می‌کند.

وی با اشاره به تغییر احکام حقوق بازنشستگان کشوری گفت: به محض این‌که بودجه ۹۵ تصویب و به صندوق ابلاغ شود، احکام عیدی حقوق بازنشستگان نیز صادر می‌شود.

 

صندوق بازنشستگی کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر