کد خبر: 359691 A

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی خبر داد:

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: 3 درس با عناوین مفهوم بیمه و تامین اجتماعی، اقتصاد اجتماعی و مفهوم سرمایه اجتماعی برای ارائه در مقطع کارشناسی تمامی رشته های اقتصاد در شورای انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است.

به گزارش ایلنا، منصور اعتصامی با اعلام این مطلب اظهار داشت: همچنین، تاکنون در 54 دانشگاه کشور گفتمان اقتصاد مقاومتی با تاکید بر مفهوم بیمه و تامین اجتماعی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه حوزه فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، راهبردهای 4 گانه بخشی را تدوین کرده است، گفت: ایجاد نظام منسجم، ساختار مناسب و بهینه سیاستگذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی در سازمان همسو با الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت، نخستین راهبرد در این زمینه است.

اعتصامی، دومین راهبرد 4گانه بخشی این حوزه را اصلاح و تغییر دیدگاه سازمان نسبت به مفهوم مشتری مداری با ارتقای مولفه های سرمایه اجتماعی، فرهنگ و رضایت سازمانی مبتنی بر تعمیق شناخت محیط ایرانی و اسلامی برشمرد و گفت: سومین راهبرد بسط گفتمان تامین اجتماعی از طریق توسعه تعامل  و مشارکت سازنده با شرکای اجتماعی و نهادهای علمی و فرهنگی همسو با ارزش های اسلامی و ایرانی است.

وی، اثرگذاری در سطح ملی بر فرایندهای بسط و ارتقای امنیت اجتماعی از طریق بهره برداری از روش ها و کارکردهای فرهنگی و اجتماعی را چهارمین راهبرد حوزه فرهنگی اعلام کرد.

اعتصامی با بیان اینکه برای عملیاتی کردن برنامه های راهبردی فوق اقدامات متعددی انجام شده است، گفت: تشکیل شورای فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، نخستین اقدام است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، تدوین نظام پایش و ارزیابی و اجرای مستمر آن در حوزه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی،تدوین سند جامع مشتری مداری و پیاده سازی نظام ارزیابی آن و ترویج و توسعه فرهنگ مشتری مداری در میان کارکنان را از برنامه های عملیاتی برای تحقق راهبردهای مذکور عنوان کرد.

وی افزود: ترویج اخلاق و آموزه های دینی در حوزه تامین اجتماعی در میان کارکنان و استفاده کاربردی از مفاهیم قرآن و سخنان اهل بیت علیهم السلام برای تکریم ارباب رجوع، گسترش ارتباطات نظام مند با نهادهای کارگری، کارفرمایان و بازنشستگان، توسعه ارتباطات فرهنگی با نهادهای آموزشی وعلمی و توسعه مفاهیم تامین اجتماعی در محتوای دروس مدارس از دیگر برنامه های این حوزه است.

اعتصامی، افزایش ارتباط موثر با نهادهای حاکمیتی در خصوص موضوعات سازمان، گسترش مطالبات در تبیین جایگاه سازمان در توسعه امنیت اجتماعی و توسعه فعالیت های فرهنگی و رسانه ای تامین اجتماعی در حوزه عمومی را از دیگر برنامه های حوزه فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد.

اقتصاد تامین اجتماعی سازمان تامین اجتماعی سرمایه فرهنگی و اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر