کد خبر: 361968 A

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران استان قم:

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران استان قم اعتقاد دارد که سیاست‌های غلط دولت در توزیع ساخت و ساز منجر به بیکاری‌های گسترده کارگران ساختمانی شده است.

اکبر شوکت در گفتگو با ایلنا با اشاره به آمار بالای بیکاری کارگران ساختمانی اظهار داشت: دولت می‌توانست پروژه‌های ساختمانی مسکن مهر را در یک بازه زمانی 10 ساله تحویل دهد اما متاسفانه با اتخاذ یک سیاست اشتباه این کار در عرض سه یا چهار سال انجام داد.

شوکت ادامه داد: در کنار اجرای این سیاست‌ اشتباه، موضوع دیگری مانند نابرابری شرایط کار کارگران ایرانی و غیر ایرانی باعث تشدید رکود حاکم در بازار مشاغل ساختمانی شده است.

شوکت با تاکید بر اینکه آماری که بتوان با استناد به آن تعداد کارگران خارجی مجاز و غیر مجاز را ساماندهی کرد وجود ندارد، افزود: متاسفانه در این زمینه کوتاهی‌هایی صورت گرفته زیرا اگر آمار درستی از شرایط اشتغال این کارگران داشتیم بهتر می‌توانستیم از توان این نیروها در بخش‌های مورد نیاز استفاده کنیم.

دبیر اجرایی خانه کارگر قم با تاکید بر اینکه دولت باید باید هرچه سریعتر با همکار نهاد‌های مربوطه ساماندهی اتباع خارجی را به سرانجام برساند، گفت: امیدواریم که از این پس شاهد سرگردانی و بیکاری کارگران ساختمانی نباشیم و با اتخاذ سیاست‌های که هم جهت با منافع ملی است، شاهد پایان هرگونه تبعیضی بین کارگران خارجی و داخلی باشیم.

کارگران ساختمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر