کد خبر: 361973 A

بیش از ۷۰ کارگر معدن چشمه پودنه از ساعات اولیه صبح امروز در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی مقابل استانداری استان کرمان تجمع کردند.

یکی از کارگران این معدن در تماس با ایلنا، گفت: معدن چشمه پودنه واقع در شهرستان کوهبنان از توابع استان کرمان است که به دلیل ناتوانی در پرداخت مزد کارگران و دیگر هزینه‌ها از ابتدای دی ماه سال گذشته تعطیل شد.

این کارگر افزود: با تعطیلی معدن چشمه پودنه ۲۵۷ کارگر این معدن که از شهریور تا دی ماه مزدی دریافت نکرده بودند هرکدام مبلغی معادل شش میلیون تومان با احتساب عیدی و پایان کار از کارفرمای خود طلبکار شدند.

وی ادامه داد: در پی تجمعات کارگران معدن و پیگیری مطالبات مزدی در دوم اسفند ماه جلسه ویژه‌ای در استانداری استان کرمان با حضور مسئولین استان و شهرستان کوهبنان و کارفرمای معدن برگزار شد.

وی گفت: در جلسه مذبور کارفرما متعهد شد در سه مرحله مطالبات را کارگران را به حساب آن‌ها واریز کند و زمینه را برای بازگشایی معدن در ابتدای اردیبهشت ماه فراهم کند.

منابع ایلنا در این رابطه می‌گویند، تجمع امروز آن‌ها به علت عمل نکردن کارفرمای معدن چشمه پودنه به تعهدات خود از جمله پرداخت مطالبات کارگران و بازگشایی معدن است.

 

کارگران کرمان کارگران معدن چشمه پودنه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر