کد خبر: 361992 A

در نشست ستاد گرامیداشت هفته کارگر ۹۵ در لامرد عنوان شد:

ایلنا: ایلنا: ستاد گرامیداشت هفته کارگر ۹۵ در شهرستان لامرد تشکیل شد.

به گزارش ایلنا از لامرد، صبح امروز نشست هماهنگی ستاد گرامیداشت هفته کارگر شهرستان لامرد باحضور نهادها و تشکل های کارگری در سالن شهید جنگ آور فرمانداری لامرد برگزار شد.

عبدالرضا روحی دبیرخانه کارگر لامرد و مهر ضمن گرامیداشت هفته کارگر (۵ الی ۱۱ اردیبهشت) افزود: ششمین سال متوالی است که ستاد بزرگداشت هفته کارگر در این شهرستان تشکیل می شود.

وی ادامه داد: شغل پایدار و امنیت شغلی کارگران یکی از شعارهای اصلی کارگران در هفته کارگر خواهد بود که یکی از خواسته های بحق جامعه کارگری است.

 روحی با بیان اینکه این نشست به منظور هماهنگی برنامه های هفته کارگر برگزار شده است، اضافه کرد: برنامه ها پس از تصویب و نهایی شدن به شرکت ها و نهادها اعلام می گردد و مدیران محترم شرکت ها، کارگر نمونه واحد خود را تا پایان وقت اداری روز سه شنبه (۳۱ فروردین ۹۵) به دبیرخانه ستاد هفته کارگر واقع در شهر لامرد ،خانه کارگر ارسال نمایند.

دبیر ستاد هفته کارگر لامرد ضمن درخواست از فرمانداری لامرد به منظور موافقت با برگزاری راهپیمایی کارگران در روز جهانی کارگر(11 اردیبهشت)،  گفت: برای اولین سال است که کارگران منطقه هماهنگ با سراسر کشور در این راهپیمایی که قرار است در صورت موافقت فرمانداری در شهرستان لامرد برگزار خواهد شد ،شرکت  کنند تا خواسته ها و مطالبات صنفی خود را به گوش مسوولین برسانند لذا این درخواست را به صورت مکتوب به فرمانداری لامرد ارسال خواهیم کرد.

از راهپیمایی کارگران لامرد استقبال خواهیم کرد

 در ادامه عبدالرضا منصوری فرماندار لامرد با تأکید براینکه توجه به مباحث کارگری باید در جامعه فراگیر شود، افزود: متأسفانه کمتر به بحث جامعه کارگری پرداخته می شود و جامعه کارگری دربرابر مشکلاتی که با آن مواجه می شود صبور است و این هم بدلیل آن است که کمتر صدای آنان شنیده می شود.

منصوری ضمن تقدیر از برگزار کنندگان نشست هفته کارگر شهرستان لامرد،گفت: توجه ما به بخشی از مشکلات کارگران هم می تواند تسکینی بر درد این قشر زحمتکش باشد و گرامیداشت روز کارگر و هفته کارگر نشان از اهمیت این مقوله است و می طلبد واحدهایی که بیشتر با کارگران سروکار دارند به مسایل معیشتی  و صنفی کارگران توجه بیشتری داشته باشند و جامعه ای داشته باشیم که کارگران آن به  شغل خودشان افتخار کنند.

وی در پاسخ به صحبت های دبیر خانه کارگر لامرد و مهر درباره درخواست مجوز راهپیمایی روز کارگر در لامرد،اظهار داشت: درخواست راهپیمایی روز کارگر با مسیر و ساعت آنرا مکتوب به فرمانداری اعلام کنید و ما هم از این اقدام استقبال خواهیم کرد  و مراسم به گونه ای باشد که در شأن جامعه کارگری برگزار شود و همه ی اقشار کارگری در آن روز حضور موثری داشته باشند و این موضوع عملیاتی خواهد بود.

وجود تشکیلات مدون خانه کارگر برای تخصصی شدن کار

همچنین سید مهدی احمدی زاده معاون فرمانداری لامرد فرارسیدن هفته کارگر را به کارگران تبریک گفت و بیان داشت: امروز اگر کار و تلاش نباشد و کارگر دست از تولید بکشد ، جامعه رو به نابودی است.

وی ضمن انتقاد از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی لامرد به دلیل نبود ریاست یا معاون آن در این نشست، بیان داشت: تمامی تلاش هایی که در این شهرستان انجام می شود بایستی از توان مدیریتی خانه کارگر و تمامی ظرفیت ها برای خدمت به جامعه کارگری استفاده شود.

احمدی زاده با بیان اینکه کمیته کارگری فرمانداری هرگونه حمایتی را از جامعه کارگری داشته است، اظهار کرد:شان و شخصیت کارگر باید در محیط کار حفظ شود زیرا مدیر و کارگر هر دو انسان هستند و تا این امر نباشد ، امنیت در محیط کارگری فراهم نمی شود و چرخه تولید نیز نمی چرخد.

معاون فرمانداری لامرد گفت: اگر کارگر احساس امنیت نکند و  از کمترین حقوق اجتماعی محروم شود دیگر امنیتی شغلی وجود نخواهد داشت.

او ادامه داد: دولت روحانی خدمات بسیاری برای جامعه کارگری داشته است مثلا جلوگیری از ادغام طرح تامین اجتماعی در بیمه سلامت  به خاطر حمایت های این دولت بوده است.

احمدی زاده اضافه کرد: وجود تشکیلات مدون خانه کارگر برای آن است که کار ما تخصصی تر شود و هرچه جامعه کارگری ما منظم تر باشد وکارگر دارای تخصص باشد بیشتر به دنبال تولید می رود.

وی با اشاره به اینکه خانه کارگر لامرد و مهر ۲۱ هزار عضو را تحت پوشش دارد ، افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی خانه کارگر لامرد که ترم دوم آن در حال برگزاری است و باید رشته هایی متناسب با صنعت منطقه در این دانشگاه ایجاد شود تا بتوانیم کمکی به اشتغال جوانان داشته باشیم.

لازم بذکر است ۵ الی ۱۱ اردیبهشت ماه به نام هفته کارگر نامگذاری شده است.

استان فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر