کد خبر: 362103 A

معاون وزیر کار گفت: دستورالعمل تمدید و تعویض پروانه مهارت، ویژه کارگران ساختمانی ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا، محمد امین سازگارنژاد با اعلام ابلاغ دستورالعمل تمدید و تعویض پروانه مهارت ویژه کارگران ساختمانی گفت: دستورالعمل مذکور به منظور پیشگیری از هرگونه تخلف، حذف واسطه‌های احتمالی، تسریع در خدمت رسانی و آسودگی خاطر و تکریم کارگران عزیز ساختمانی تدوین و با قید فوریت به ادارات کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان‌ها ابلاغ شده است.

معاون وزیر کار افزود: بنا بر دستورالعمل مذکور از این پس طرح تعویض پروانه‌های مهارت ساختمانی قدیمی (کاغذی) به کارت الکترونیکی صرفا از طریق انعقاد قرارداد با دفا‌تر مرکزی پیشخوان دولت و یا ادارات کل پست صورت می‌گیرد و هرگونه روند دیگر، بایستی متوقف شود.

وی تصریح کرد: همچنین قرارداد منعقده بایستی با رعایت کلیه مقررات و تأیید کارگروه دفا‌تر پیشخوان دولت که در استانداری‌ها هستند، صورت پذیرد. برای ثبت نام و مراجعه کارگران دارای پروانه مهارت به دفا‌تر پیشخوان یا باجه‌های پستی، هیچ واسطه دیگری از قبیل تشکل‌های کارگری و نظایر آن، تعاونی‌های کارکنان و هر عنوان دیگری وجود ندارد و نیاز به معرفی از هیچ مرجعی نیست.

سازگارنژاد بیان داشت: اشخاص حقیقی و حقوقی که به هر عنوان در ادارات کل و مراکز آموزش فنی وحرفه‌ای مستقر هستند، حق ارائه خدماتی نظیر کپی، اسکن، پوشه و تشکیل پرونده و ورود اطلاعات و نظایر آن و دریافت وجوه به هر میزان و به هر شکل را ندارند.

 

کارگران ساختمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر