کد خبر: 378449 A

منابع کارگری ایلنا در عسلویه با ارسال تصاویری از وضعیت ناایمن کارگران و نادیده گرفتن اصول ایمنی در پروژه‌های در دست ساخت فاز 14 عسلویه خبر می‌دهند.

به گزارش ایلنا، مسئله نادیده گرفته شدن مقررات مربوط به اصول ایمنی و بهداشت کار در محیط کار و اقامت کارگران شاغل در منطقه ویژه اقتصادی عسلویه موضوع جدیدی نیست اما تصاویری که به تازگی توسط منابع خبری ایلنا از شرایط کار این کارگر گرفته شده است نشان می‌دهد این مسئله دست کم هنوز در بخشی از فاز 14 عسلویه نایدیده گرفته شده است.

به نقل از کارگرانی که در این محیط‌ها مشغول کارند گفته می‌شود با وجود انعکاس گزارش هر یک از موارد ناایمن از سوی مسئولان ایمنی (HSE) به پیمانکار و کارفرمایان اصلی اما همچنان وضعیت نامناسب شرایط ایمنی و بهداشت کار ادامه دارد و همین مسئله به عنوان یکی از تهدید‌های بالقوه سلامتی کارگران محسوب می‌شود.

بنا به اظهارات این منابع، خطر خلا ایمنی موجود در محیط کار کارگران عسلویه هنگامی بالاتر می رود که به دلیل اصلاح نشدن این شرایط، کارگران به ناچار رفتار خود را با شرایط محیطی موجود وفق می‌دهند و در نتیجه پس از مدتی تکرار روزانه این رفتارهای پرخطر آنها به عادت تبدیل می‌شوند که قابل سرایت به طیف گسترده ای از  کارگران جدید را دارد.

1

2

3

4

5

6

7

حوادث کار کارگران نفت، گاز و پتروشیمی کارگران بوشهر کارگران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کارگران فاز 14 عسلویه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر