کد خبر: 378815 A

پس از اعلام تصمیم کمیسیون کارگری استان فارس اتفاق افتاد:

کارگران صنایع مخابراتی راه دور ایران در عین حال که از شنیدن خبر بازگشایی محل کار خود خوشحال شده‌اند خواستار تضمین چگونگی پرداخت شدن مطالبات معوقه خود شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، با وجود اعلام نتیجه جلسه‌ای که دو روز پیش از سوی کمیسیون کارگری استان فارس برای رسیدگی به وضعیت کارخانه صنایع مخابراتی راه دور شیراز برپا شده بود؛ کارگران پیشین این کارخانه هنوز در برچیدن چادرهای خود تردید دارند.

این کارگران که شمار آنها تا حدود 300 نفر هم گزارش شده است از زمان تعطیل شدن کارخانه I.T.I در سال 86 هنوز موفق به وصول مطالبات مزدی و سنواتی خود نشده‌اند و در اعتراض به همین وضعیت از چهارم خردادماه سال جاری در محوطه این کارخانه تعطیل شده چهارهایی را برپا کرده‌اند.

تردید کارگران سابق کارخانه صنایع مخابراتی راه دور شیراز در خاتمه دادن به این تحصن دو هفته‌ای در حالی است که پیش از این با اعلام نظر کمیسیون کارگری استانداری فارس مبنی بر حمایت بازگشایی کارخانه I.T.I موضوع فروش مزایده‌ای باقیمانده اموال این کارخانه منتفی شده است.

برابر گفته‌های مسئول کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان فارس، در حالی که قرار بود کمیسیون کارگری این استان مجوز فروش مزایده‌ای اموال باقیمانده کارخانه تعطیل شده صنایع مخابراتی راه دور ایران را صادر کند؛ اعضای این کمیسیون در آخرین جلسه خود با درخواستی که از سوی کارفرما در مورد بازگشایی این کارخانه مطرح شده بود موافقت کردند.

کارگران متحصن در محوطه I.T.I در عین حال که به نظر می‌رسد از بازگشایی محل کار سابقشان خرسند هستند با دیده تردید نسبت به عملی شده این مسئله نگاه می‌کنند.

یکی از این کارگران به ایلنا گفت: بدهی‌های بانکی معوقه کارفرما باعث نگرانی ما شده است، از یکسو خبر بازگشایی کارخانه‌ای که زمانی در آن مشغول کار بودیم به نوبه خود خبری خوشحال کننده است اما از سوی مقابل وقتی یاد بدحسابی‌های کارفرما می‌افتیم نسبت به این مسئله نگران می‌شویم.

وی یادآور شد: در تمامی این سالها هیچ سخنی از بازگشایی کارخانه بود اما همینکه خبر برگزاری مزایده‌ فروش باقیمانده اموال کارخانه منتشر شد به ناگهان بحث راه‌اندازی دوباره کارخانه قوت گرفته است.

وی ادامه داد: تا این لحظه هیچ مقام مسئولی حاضر نشده تا در خصوص اتفاقات جدید به صورت رسمی ما را مطلع کند؛ همه ما به یک اندازه  از راه‌اندازی کارخانه و دریافت مطالباتمان خوشحال می‌شویم و هر دو تای این موارد برایمان مهم هستند برای همین توقع داریم تا دست‌کم یکی از مقامات مسئول با حضور در جمع متحصنان در عین اطلاع رسانی پرداخت شدن مطالباتمان را ضمانت کند.

کارگران استان فارس کارگران صنایع مخابراتی راه دور شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر