کد خبر: 380398 A

رانندگان تاکسی خبردادند:

تعدادی از رانندگان تاکسی شهر تهران از بازپرداخت بخشی از هزینه‌هایی که سال گذشته بابت حق بیمه خود به شرکت تاکسیرانی پرداخت کرده بودند خبر می‌دهند.

تعدادی از رانندگان تاکسی تهران با اعلام این مطلب به ایلنا گفتند: در روزهای گذشته مسئولان شرکت تاکسیرانی نسبت به بازپرداخت حق بیمه اسفند ماه سال 94 آن دسته از رانندگانی که تاکنون به محل این شرکت مراجعه کرده‌اند؛ اقدام کرده‌اند.

برپایه این اطلاعات، مبلغی که بابت حق بیمه اسفند ماه به هر راننده تاکسی بازگرداننده شده در حدود 90 هزار تومان است و در عین حال هنوز وضعیت بازپرداخت حق بیمه مربوط به ماه‌های قبل مشخص نیست.

ظاهرا تعدادی از رانندگان تاکسی در روزهای گذشته پیامکی را با مضمون اینکه شرکت تعاونی تاکسیرانی آماده بازپرداخت حق بیمه اسفند ماه سال 94 است دریافت کرده‌اند و در نهایت این خبر دهان به دهان در میان سایر رانندگان تاکسی شهر تهران منتشر شده است.

در فروردین ماه سال جاری به دلیل آنچه که واریز نشدن دست کم سه تا 6 ماه از حق بیمه رانندگان تاکسی شهر تهران به سازمان تامین اجتماعی عنوان شده بود؛ گروهی از رانندگان تاکسی تجمعاتی را در مقابل دفتر شرکت تاکسیرانی برپا کرده بودند.

در جریان برگزاری این تجمعات معلوم شد که مسئولان کارگزاری تامین اجتماعی که در محل تعاونی تاکسیرانان قرار دارد به دلایل نامعلوم مبالغی را که بابت سهم حق بیمه رانندگان دریافت کرده بودند را به حساب سازمانتامین اجتماعی واریز نکرده و در نتیجه این سازمان از تمدید دفترچه بیمه این گروه از بیمه شدگان خودداری می‌کند.

برابر مقررات تامین اجتماعی، رانندگان تاکسی در شمار آن گروه از بیمه‌شدگان اختیاری سازمان تامین اجتماعی قرار دارند که بخشی از هزینه‌های مربوط حق بیمه‌های آنها از محل اعتبارات دولتی تامین می‌شود.

بیمه تاکسیرانان شرکت تعاونی تاکسیرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر