کد خبر: 381100 A

عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی خواستار شد:

عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی می‌گوید با توجه به گستردگی جامعه 40 میلیون نفری بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی از دستگاه قضایی انتظار می‌رود که به صورت ویژه به تخلفات مدیران پیشین این سازمان رسیدگی کنند.

به گزارش ایلنا، «اکبر شوکت» با اشاره به تخلفات مالی و اداری که زمان دولت گذشته در سازمان تامین اجتماعی اتفاق افتاد،  اظهار داشت: از قرار معلوم برخی موارد تخلفات سعید مرتضوی و مدیرانش اثبات شده است اما نمی‌دانیم که چرا دستگاه قضایی در رسیدگی به همین تخلفات همچنان تعلل می‌کند.

عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی افزود: این تعلل در کنار محکومیت‌های اخیر کارگران معادن آق‌دره و چادرملو باعث می‌شود تا جامعه کارگری نسبت به قاطعیت دستگاه قضایی در برقراری عدالت و نظم اجتماعی دچار تردید شود.

وی افزود: البته تا آنجا که می‌دانم با پیگیری‌های قضایی که مدیرعامل کنونی سازمان تامین اجتماعی از همان ابتدا برای بازپس گیری اموال تاراج شده سازمان تامین اجتماعی انجام داده بود، مالکیت قسمتی از املاک سازمان تامین اجتماعی دوباره اعاده شد اما هنوز تکلیف بسیاری از ریخت  پاش‌های انجام شده در آن دوران ناتمام مانده است.

شوکت با اشاره به جمیعت 40 میلیون نفری بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: درست است که به دلیل حساس بودن مسئله اجرای عدالت، روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی اساسا با آهنگی کند همراه است اما با توجه با اهمیتی که تخلفات صورت گرفته در سازمان تامین اجتماعی برای جامعه 40 میلیون نفری بیمه شدگان این سازمان دارد از دستگاه قضایی انتظار می‌رود که به صورت ویژه‌تری به پرونده رسیدگی کنند.

کارگران و سازمان تامین اجتماعی پرونده تخلفات سازمان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر