کد خبر: 382612 A

جمعی از کارگران کارخانه سیمان دشتستان ازصبح دیروز تاکنون در اعتراض به آنچه که تغییر مدیریت بومی کارخانه و در نتیجه کاهش مزایای مزدی آنها عنوان می‌شود در محوطه محل کار خود تجمع کردند.

منابع کارگری در این واحد تولیدی با اعلام این خبر به ایلنا گفت: از روز گذشته یکشنبه (۳۰ خرداد ماه) حدود ۱۰۰ نفر از کارگران کارخانه سیمان دشتستان در اعتراض به اقدام ناگهانی مسئولان بالا دستی کارخانه برای تغییر مدیر تولید آن در محوطه کارخانه سیمان دشتستان دست به اعتراض صنفی زده‌اند.

کارگران با بیان اینکه این واحد تولیدی بیش از ۴۰۰ کارگر قرار دادی و پیمانی دارد، می‌گویند: با تغییر مدیریت بومی کارخانه مخالفند.

در توضیح دلیل این برکناری گفته می‌شود که مدیر تولید فعلی کارخانه نزدیک به ۱۷ سال سابقه مدیریت سیمان دشتستان را دارد و از قرار معلوم جابه‌جایی او به دلیل مخالفتش با کاهش برخی از مزایای شغلی کارگران بوده است.

این اعتراض صنفی در حالی است که ظاهرا قرار است مراسم تودیع مدیر تولید سابق و معارفه مدیر تولید جدید سیمان دشتستان امروز (دوشنبه ۳۱ خرداد ماه) برگزار شود.

به نقل از معترضان گفته می‌شود با توجه به علت جابه‌جایی مدیر تولید کنونی آن‌ها نگران هستند که مبادا مدیر تولید جدید بخواهد با کاهش مزایای مزدی آن‌ها سنگ بنای سیاست‌های تعدیلی را در این کارخانه پایه ریزی کند.

به ادعای این کارگران در شرایطی که مدیریت جدید فردی غیر بومی است، اینجابه‌جایی در شرایط فعلی رکود بازار سیمان نوعی هزینه اضافی تلقی می‌شود.

20

19

18

کارگران بوشهر کارگران سیمان دشتستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر