کد خبر: 382688 A

منابع خبری ایلنا در شهرستان آبیک استان قزوین از تاخیر ۳ ونیم ماهه در پرداخت دستمزد حدود ۱۵۰کارگر کارخانه گسترش مانا ساز خبر می‌دهند.

این منابع کارگری با اعلام این خبر به ایلنا گفتند: کارخانه گسترش مانا ساز که یکی از شرکتهای معتبر در تولید قطعات سنگین بتنی و فلزی در داخل کشور است به دلیل کمبود نقدینگی، توان پرداخت به موقع حقوق کارگران و سایر هزینه‌های جانبی کارخانه را ندارد.

کارگران با بیان اینکه معوقات مزدی آنان مربوط به نیمی از حقوق اسفند ۹۴ وسه ماهه نخست سال جاری (۹۵) می‌شود گفتند: این کارخانه در حال حاضر ۱۵۰ کارگر قرار دادی وپیمانکاری شاغل دارد که کارفرما فقط توانسته در طول سه ماهه جاری آنهم اخیرا به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان به صورت الحساب به کارگران پرداخت کند.

به گفته کارگران کارخانه گسترش مانا ساز، علاوه بر تعویق حقوق، بخش قابل توجهی از حق بیمه کارگران نیز به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت نشده بطوری که طی سه ماهه نخست سال جاری همسان با حقوق بیمه کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

همچنین به نقل از کارگران این واحد صنعتی گفته می‌شود بدلیل آنکه در این کارخانه هیچ تشکل کارگری وجود ندارد قدرت پی گیری مطالبات خود را از کارفرما ونهاد‌های مختلف دولتی همانند اداره کار وتامین اجتماعی ندارند.

به گفته آنان پیش از این کارگران این کارخانه برای پیگیری مطالبات خود هم شورای اسلامی کار وهم نماینده صنفی داشتند که به مرور با بازنشسته شده و در نتیجه تشکل مربوطه کم کم منحل شده است.

کارگران قزوین کارگران گسترش مانا ساز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر