کد خبر: 386194 A

کارکنان بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی مشمول خدمت طرح یاسوج از پرداخت نشدن نزدیک به 3 ماه مطالبات مزدی خود خبر می‌دهند.

شماری از کارکنان مشمول خدمات طرح بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  در تماس با خبرنگار ایلنا، از پرداخت نشدن حدود 3 ماه مطالبات مزدی خود خبر دادند.

از قرار معلوم، شمار این نیروها (فارغ التحصیلان  رشته های علوم پزشکی مشمول طرح) تا نزدیک به 100 نفر می‌رسد و بابت مطالبتی همچون مزد و مزایایی همچون همچون، کارانه، پرکیس، اضافه کاری نیز محروم مانده‌اند.

به گفته این افراد، مسئولان دانشگاه اعلام کردند که هیچ تعهدی در پرداخت های مزدی کارکنان مشمول طرح نداشته و این تصمیم به دلیل تخصیص نیافتن بودجه از سوی وزارت بهداشت گرفته شده است.

در این رابطه به آنها hughl شده است که اکثر نیروهای طرحی «نه بر اساس نیاز واقعی و رعایت بهره وری بلکه بر اثر فشارهای بیرونی و تقاضای فارغ التحصیلان» مشغول به کارند و این در حالی است که به گفته خود این افراد بیشتر آنها نه در چارچوب طرح خدمات که به دعوت مسئولان بیمارستان مشغول فعالیت هستند.

همچنین در مکاتبه انجام شده میان مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان شده است که جذب نیروهای طرحی منوط به موافقت اعضای کمیته‌ای است که هر سه ماه یکبار با حضور نمایندگان واحدهای منابع انسانی، برنامه ریزی و معاونت بهداشتی استان تشکیل می‌شود.

بنا به اظهارات این افراد، این وضعیت در حالی برای نیروهای مشمول طرح بیمارستان اتفاق می افتد که نیروهای مشمول طرح سایر بیمارستان های استان های همجوار همچون، فارس، تهران و اصفهان و... دچار این وضعیت نیستند.

کارگران درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر