کد خبر: 395121 A

ایلنا: منابع کارگری ایلنا در قزوین از اخراج دست‌کم ۱۵ کارگر کارخانه تولید سموم دامی کشاورزی «شرکت ملی شیمی کشاورز» از اول مرداد ماه جاری خبر می‌دهند.

کارگران اخراجی کارخانه شیمی کشاورز به ایلنا گفته‌اند در این واحد تولیدی حدود ۷۰ کارگر مشغول به کار هستند اما از ابتدای مردادماه جاری به دلیل آنچه از سوی کارفرما «رکود بازار فروش محصولات» عنوان شده است، تعداد ۱۵ کارگر این کارخانه با  میانگین سوابق کار ۱۸ سال پس از خاتمه قرارداد موقت کارشان اخراج شده‌اند.

به گفته آنان کارفرمای این واحد  تولیدی که به تازگی مالک کارخانه شده است مدعی است  توان پرداخت به موقع حقوق حدود ۷۰ کارگر شاغل در کارخانه را ندارد، به همین دلیل با تعدیل  کارگران قصد کاهش هزینه‌های جاری کارخانه را دارد.

به ادعای آنان این تعدیل‌ها در حالی اتفاق افتاده است که قرارداد کار کارگران اخراجی تا پایان شهریور ماه مهلت داشت، اما کارفرما از قبل از مرداد ماه نسبت به فسخ قرارداد موجود و انعقاد قرارداد ۱۰ روزه با آنان اقدام کرد.

بر اساس گفته‌های کارگران اخراجی  کارفرما متن قرارداد کار جدید را طوری تنظیم  کرده است که کارگران نتوانند در مراجع قانونی از خود دفاع کنند و هیچ بعید نیست که بازهم گروهی دیگری از آنها به این شیوه تعدیل نشوند.

کارگران قزوین کارگران کارخانه شیمی کشاورز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر