کد خبر: 396572 A

کارگران کشتارگاه سیمرغ در نیشابور علاوه بر آنکه دستمزدی مطابق آنچه قانون کار وشورای عالی کار مصوب می‌کنددریافت نمی‌کنند، حق بیمه آن‌ها نیز به طور کامل به سازمان تامین اجتماعی واریز نمی‌شود.

منابع کارگری در این و احد تولیدی در تماس با ایلنا گفتند: در این  واحد کشتارگاهی 80 کارگر مشغول کار هستند که بین8 تا 10 ساله سابقه کاری دارند.

برپایه این اظهارات کارگران مورد نظر مدت زمان بیشتری از آنچه که در قوانین کار و تامین اجتماعی تعیین شده است کار می‌کنند اما مزایایی چون حق اضافه کاری، عائله‌مندی و مسکن به آنها تعلق نمی‌گیرد.

به گفته کارگران این واحد ظاهرا کارفرمای آنها نسبت به مصوبه مزدی شورای عالی کار بی‌اعتناست، و علاوه بر آن نه‌تنها پرداخت مزد کارگران در ماه های خرداد و تیر ماه هنوز صورت نگرفته است، بلکه به تازگی دستمزد اردیبهشت ماه هر کارگر مبلغی در حدود 660هزار تومان بوده است که دست کم دویست هزار تومان از حداقل مزد قانونی کمتر است.

بر اساس گزارش کارگران کشتار گاه سیمرغ، کارفرمای این کارخانه سال جاری به  حقوق کارگران حدود 20 هزار تومان اضافه کرده  و تازه این افزایش 20با پرداختی روز گذشته بابت دستمزد اردیبهشت ماه صورت گرفت اعمال شده است.

به گفته کارگران این واحد کشتارگاهی، پیش از این مشکلات کارگران و کارخانه بار‌ها از سوی اعضای شورا به صورت کتبی و حضوری به مسئولان کارفرمایی  ونهاد های مختلف دولتی واداره کار نیشابور انتقال داده‌ شده بود که درعمل تا این لحظه هیچ کدام از مقامات کشتارگاه سیمرغ و یا اداره کار در این خصوص پاسخ قانع کننده‌ای نداده‌اند.

 

کارگران خراسان رضوی کارگران کشتارگاه سیمرغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر