کد خبر: 399733 A

یک مقام صنفی رانندگان مسافربری کشور مطرح کرد:

کانون انجمن‌های صنفی رانندگان مسافربری کشور با ارسال نامه‌ای به معاونت روابط کار وزارت کار نسبت به موارد «نقض قانونی» در برگزاری مجمع و انتخابات هشدار داد.

به گزارش ایلنا در این نامه که به امضای «غلامرضا جان افشان»، عضو هیات مدیره  انجمن صنفی رانندگان مسافربری کشور  رسیده است نسبت به برگزاری مجمعی که در موعد از قبل تعیین شده ( 5 اردیبهشت) اعتراض  و یادآوری شده است که طبق گفته مسئولان اداره تشکل‌های کارگری و کارفرمایی وزارت کار قرار براین بوده است که در صورت ثبت اعتراضات پیش از موعد نسبت به برگزاری انتخابات نهادهای صنفی، برگزاری چنین  مجامعی به زمان دیگری موکول شود.

یکی دیگر از مواردی  که در این نامه به آن اشاره شده و  مبنی بر تخلف در برگزاری مجمع عمومی کانون عالی انجمن‌های صنفی  است، کاندیداتوری برخی از اعضا است که به علت بازنشستگی، شرایط عضویت خود را از دست داده‌اند و حق حضور در مجمع عمومی و کاندیداتوری را ندارند.

در ادامه این نامه  با اشاره به  حضور تعدادی قابل توجهی از «انجمن های صوری» انتقاد شده است که حضور نمایندگان این انجمن های صوری تاثیر به سزایی در روند این انتخابات داشته است و آن را از مسیر اصلی خود منحرف کرده است.

در پایان این نامه از «حسن هفده تن»، معاون روابط کار وزارت کار خواسته شده است که با توجه به مشاهده موارد فراوان تخلفات قانونی در برگزاری مجمع عمومی و ارائه مدارک که دال بر این تخلفات است، دستورات لازم برای پیگیری و رسیدگی به اعتراضات صادر شود.

کانون عالی انجمن های صنفی کارگری انتخابات کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر