کد خبر: 404763 A

یک فعال کارگران ساختمانی خواستار شد:

رئیس انجمن کارگران ساختمانی مریوان و سرواباد بر ضرورت ساماندهی کارگران ساختمانی در جهت تامین امنیت شغلی تاکید کرد.

«میکائیل صدیقی» در گفتگو با ایلنا با اعلام این مطلب، اظهار داشت: علی رغم اینکه استان کردستان بالاترین آمار کارگران ساختمانی را به خود اختصاص داده اما این فشر از محروم ترین اقشار جامعه کارگری هستند که مورد بی توجهی مسئولان قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه رقابت برای کسب و کار در بین کارگران ساختمانی و بیکاری مستمر آنان شرایط را برای تجمع آنان در فضاهای شهری فراهم کرده است، اظهار داشت: میدان شبرنگ (شهید فهمیده) مریوان محل مناسبی برای دیدن انبوه این کارگران جویای کار است.

وی تاکید بر اینکه باید برای ساماندهی  کارگران  ساختمانی مکانی تعریف شود،  افزود: این امر باید با کمک و حمایت ادارات مرتبط همچون فرمانداری ، شهرداری ، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، سازمان فنی و حرفه ای و شورای شهر صورت گیرد.

وی افزود: سامان دادن به فعالیت های کارگران و صنوف ساختمانی یکی از اقدامات مهمی است که ادارات مرتبط باید ان را در اولویت کاری خود قرار دهند و همچنین باید سازندگان و پیمانکاران مکلف شوند که نیروی کاری‌خود را از طریق این مکان ها تامین کنند .

وی در پایان لزوم ساماندهی کارگران ساختمانی را در راستای «امنیت شغلی» کارگران و استاداکاران و جلوگیری از مخدوش شده چهره شهر از حیث زیباسازی ضرروری دانست.

کارگران ساختمانی ساماندهی کارگران ساختمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر