کد خبر: 405506 A

تامین اجتماعی گچساران:

رئیس تامین‌اجتماعی گچساران گفت: ماهیانه بیش از یک‌میلیارد تومان برای حوادث و سوانح کارگری در گچساران پرداخت می‌شود.

محسن علیزاده به ایلنا گفته است: اداره تامین‌اجتماعی یک مرکز مردم‌نهاد است و بالغ بر ۴ هزار و ۳۳۵ نفر ماهیانه ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان حقوق مستمری خود را از این اداره دریافت می‌کنند.

وی گفت: ماهیانه بیش از یک‌میلیارد تومان برای حوادث و سوانح کارگری حین کار  به مشمولان کارگری تحت پوشش تامین اجتماعی گچساران پرداخت می‌شود.

رئیس تامین اجتماعی گچساران، تعداد بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی این شهرستان را چهار هزار و ۳۳۵ نفر، بیمه شده اجباری ۲۷ هزار و ۲۰۰ نفر عنوان و اظهارداشت: افراد تحت تکلف بیمه‌شدگان تامین‌اجتماعی  ۵۰ هزار نفر و بیمه‌شدگان اصلی و دفترچه‌دار  بالغ بر ۹۰ هزار نفر  است.

علیزاده از بخشودگی جرائم بیمه‌شدگان کارگاه‌های صنعتی، معدنی، تولیدی خبر داد و تصریح کرد: به دلیل خودگردان بودن این اداره، از تمام ادارات شهرستان گچساران و کارفرمایان کارگاه‌ها تقاضا داریم در پرداخت بدهی ادارات‌شان به تامین اجتماعی اقدام کنند.

وی گفت: پرداخت حق بیمه‌هایی که تحریم ظالمانه، مشکلات‌ ارزی، حوادث غیرمترقبه سبب تعویق در وصول‌شان شده، طبق قانون جدید بخشوده شده و اگر اصل مبلغ را در ۱۲ قسط پرداخت کنند از پرداخت جریمه معاف خواهند شد.

رئیس تامین اجتماعی گچساران افزود: به کارگران ساختمانی که مدرک مهارت فنی و حرفه‌ای دارند و تنها کارگر ساختمانی هستند اما تحت پوشش بیمه تامین‌اجتماعی واقع نشدند، سهمیه بیمه تخصیص یافته و لازم است کارگران ساختمانی محروم از خدمات بیمه اقدام به ثبت‌نام کنند.

علیزاده، خواستار رسیدگی کارفرمایان و پیمانکاران به وضعیت ایمنی و رعایت نکات در محل کار از سوی کارگران شد تا هزینه‌های گزاف پرداختی در حوزه سوانح و حوادث صرف موارد خیرخواهانه شود.

پوشش تامین اجتماعی حقوق مشکلات حق بیمه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر