کد خبر: 405638 A

از ابتدای ماه جاری دست‌کم 30 کارگر کارخانه تولید روغن «شاد گل» در شهرستان نیشابور اخراج شده‌اند.

تعدادی از کارگران اخراج شده با اعلام این خبر به ایلنا افزودند: تا پیش از این اتفاق حدود 70 کارگر بودیم اما از ابتدای شهریورماه جاری به دلیل آنچه از سوی کارفرما «رکود بازار فروش محصولات» عنوان می‌شود، در قالب یک گروه 30 نفره تعدیل شدیم.

کارخانه روغن شادگل در شهرک صنعتی خیام نیشابوری واقع شده است و از قرار معلوم هرکدام از کارگر تعدیل شده تا نزدیک به 10 سال سابقه کاری داشته‌اند.

به گفته آنان کارفرمای این واحد  تولیدی مدعی است  توان پرداخت به موقع حقوق حدود 70کارگر شاغل در کارخانه را ندارد، به همین دلیل با تعدیل  کارگران قصد کاهش هزینه‌های جاری کارخانه را دارد.

به ادعای آنان این تعدیل‌ها در حالی اتفاق افتاده است که پیشتر کارفرما در تاریخ 15مرداد، کارخانه را به بهانه تعطیلات تابستانی تعطیل کرده بود و از آن  زمان تاکنون نیز این واحد صنعتی به دلیل آنچه که انجام تعمیرات عنوان می‌شود؛ تعطیل باقیمانده است.

این کارگران می‌گویند از مجموع همکاران باقی‌مانده آنها تنها حدود 20 نفر تقریبا به صورت روزانه در محل برای انجام تعمیرات کارشان حضور دارند و در مقابل سایر کارگران باقیمانده هنوز نمی‌دانند که قرار است توسط کارفرما چه کاری برعهده آنها محول شود.

 

 

کارگران خراسان رضوی کارگران شاد گل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر