کد خبر: 407314 A

36 کارگر پیمانکاری « اداره کل مخابرات شهرستان شوشتر» که تحت نظارت شرکت پیمانکاری «شرکت پیشگامات خدمات اول» فعالیت دارند خواستار تبدیل وضعیت قرارداد کاری خود از «پیمانکاری» به «قرارداد مستقیم» شدند.

این کارگران در تماس با ایلنا گفتند: سالهاست که زیر نظر پیمانکاران مختلف در این واحد  مخابراتی در بخش های  مختلف شبکه کابل، سالن دستگاه، واحد تنظیف، نگهبانی و  بخش اداری مشغول کاریم و در تمامی این مدت دریافتی آنها کفاف زندگی خانوادگیشان را نداده است.

آنها با اشاره به میانگین 10 تا 17 سال سابقه کاری خود در شرکت مخابرات شهرستان شوشتر می‌گویند در حال حاضر سه ماه از حضور از آخرین پیمانکار  نیروی انسانی در شرکت مخابرات شوشتر می‌گذرد و در این مدت با هیچ یک از آنها قرار داد جدید امضا نشده است چنانچه پیش از این نیز پیمانکار قبلی با کارگران بصورت سه ماهه قرارداد منعقد کرده بود.

به گفته آنان این در حالی است که شرکت مخابرات شوشتر پیش از این  در سالهای 85 تا 87 با آنان قرار داد مستقیم داشته است و تنها از زمان به روی کار آمدن دولت دهم  در سال 88 تاکنون است که قراردادهای آنها از حالت مستقیم به پیمانی تغییر کرده است.

کارگران پیمانکاری مخابرات شوشتر، در بخش دیگری از مشکلات خود با بیان اینکه سالهاست آنها منتظر اجرای طرح طبقه بندی مشاغل هستند در ادامه افزودند: مسکوت ماندن تحقق این خواسته باعث شده است تا درآمد این گروه از مزد بگیران در حد و اندازه حداقل‌های قانونی باقی بماند.

در عین حال منابع کارگری ایلنا در خصوص درج شدن عناوین غیر واقعی در احکام شغلی خود می‌گویند: به دلیل غیر واقعی بودن احکام شغلی ثبت شده در لیست‌های بیمه سازمان تامین اجتماعی بسیاری از کارگران مشمول قانون مشاغل سخت و زیان آور برای استفاده از مزایای مشاغل سخت و بازنشستگی پیش از موعد  در آینده دچار مشکل  خواهند شد.

همچنین کارگران در باره مشکلات بیمه‌ای خودافزودند: متاسفانه در سالهای اخیر به دلیل نبود نظارت بر عملکرد پیمانکار در مقاطعی حق بیمه‌های ما با تاخیر پرداخت شده است که این مسئله باعث ایجاد گرفتاری‌هایی برای همه ما  شده است.

کارگران  پیمانی مخابرات شهرستان شوستر  با تاکید بر اینکه کارگران بعد از سال‌ها کار در این  واحد از همه مزایای قانونی کار بی‌بهره بوده و از قرارداد‌های موقت خود با پیمانکار خسته شده‌اند، در خاتمه از مدیریت این واحد مخابراتی  خواستند در مقام کارفرمای اصلی در راستای اجرای طرح‌های مستقیم شدن قراردادهای کاری کارگران پیمانکاری با آنها قرارداد مستقیم کار منعقد کند.

کارگران خوزستان کارگران مخابرات شوشتر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر