کد خبر: 410290 A

پرداخت حقوق حدود 78 کارگر شهرداری «لوشان» در استان گیلان ۴ ماه به تاخیر افتاده است.

منابع کارگری در شهر لوشان با اعلام این خبر به ایلنا گفتند: حدود 78 کارگرشاغل در مجموعه‌های شهرداری لوشان وسازمان‌های وابسته به آن هنوز دستمزد ماه‌های خرداد ، تیر، مرداد، خود را دریافت نکرده‌اند.

این کارگران که در سازمان‌هایی همانند آتش نشانی، فضای سبز و خدماتی  شهرداری لوشان کار می‌کنند، می‌گویند: مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد آنها کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است.

کارگران در ادامه تصریح کردند؛ جدا از موضوع به تاخیر افتادن مطالبات مزدی ، حدود 2 ماه است که حق بیمه آنها به سازمان تامین اجتماعی واریز نشده است.

بر اساس گزارش کارگران، بخش دیگری از مشکلات شهرداری لوشان مربوط به شکایت یکی از طلبکاران مالی شهرداری لوشان می شود که بابت طلب 100 میلیون تومانی خود با حکم قضایی حسابهای مالی شهرداری را مسدود کرده است.

همچنین کارگران شهرداری لوشان در بخش دیگری از مشکلات خود گفتند همچنین  تعداد 8 نفر از همکارانمان به دلیل داشتن شغل سخت و زیان‌آور از یکسال پیش تا هم اکنون مشمول بازنشستگی پیش از موعد شده‌اند اما چون هنوز شهرداری حق بیمه اضافی مربوط به سخت و زیان‌آور بودن شغل آنها را به حساب سازمان تامین اجتماعی پرداخت نکرده در نتیجه حکم بازنشستگی آنها هنوز صادر نشده‌است.

کارگران در ادامه تصریح کردند: مشکلاتی که در زمینه پرداخت دستمزد بوجود آمده زندگی آنان را بسیار سخت کرده بطوریکه که می توان گفت برخی از همکارانمان  حتی توان مالی خرید یک قرص نان را هم ندارند.

کارگران گیلان کارگران شهرداری لوشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر