کد خبر: 411205 A

به دعوت سندیکاهای کارگری فرانسه اتفاق افتاد؛

روز گذشته معترضان به اصلاحات قانون کار فرانسه بار دیگر به خیابان ها آمدند. 40 هزار نفر در اعتراضات روز گذشته حضور داشتند. نیروهای پلیس به وسیله خودروهای آب پاش معترضان را متفرق کردند.

به گزارش ایلنا پس از پایان تعطیلات تابستانی در فرانسه، سندیکاهای کارگری از مخالفان اصلاحات قانون کار خواستند که با حضور گسترده  در خیابان ها اعتراضات به اصلاح قانون کار را ادامه دهند.

آنطور که توسط سندیکاهای کارگری گزارش شده است، در اعتراضات روز گذشته که در سه شهر پاریس، مارسی و نانت برگزار شده بود حدود 40 هزار نفر به خیابان ها آمدند.

گزارش شده که نیروهای پلیس در این سه شهر اقدام به متفرق کردن معترضان با خودروهای آب پاش کردند.

سندیکاهای کارگری فرانسه از جمله سندیکای کارگری CGT از قدرت و نفوذ بالایی در جامعه برخوردارند از این رو پس تصویب اصلاحات قانون کار سندیکاهای کارگری توانسته اند اعتصابات سراسری را در این کشور برگزار کنند و در این راه دولت را مجبور به عقب نشینی از مواضع خود کردند.

تغییرات قانون کار فرانسه شامل 35 ساعت کار هفتگی و تسهیل در اخراج کارگران است. دولت فرانسه امیدوار است که با اعطای این امتیازات به کارفرمایان امار بیکار را کاهش دهد تا در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده بر روی کاهش آمار بیکاران در مبارزات انتخاباتی مانور دهد.

اصلاحات قانون کار فرانسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر