کد خبر: 413951 A

روز گذشته صورت گرفت:

صبح دیروز (3 مهرماه) حدود 100 نفر از کارگران فنی واحد بهره برداری شرکت پاکینه شوی واقع در شهرک صنعتی خرمشهر به دلیل مشکلات تولید آن شرکت در مقابل فرمانداری دست به تجمع اعتراضی کردند.

به گزارش منابع کارگری ایلنا از خوزستان، صبح روز (3 مهرماه) حدود 100 نفر از کارگران فنی واحد بهره برداری شرکت پاکینه شوی (جام) واقع در شهرک صنعتی خرمشهر به دلیل مشکلات تولید آن شرکت در مقابل فرمانداری دست به تجمع اعتراضی زدند. 

ظاهرا صدای اعتراض کارگران آنجا بلند شد که کارفرما در اواخر ماه گذشته اعلام کرد: به دلیل پرداخت حق بیمه این کارگران به سازمان تامین اجتماعی، پرداخت دستمزدها با یک ماه تاخیر مواجه خواهد شد.

بنا به اظهار این منابع، به دنبال واکنش کارگران به این اظهارات کارفرما، نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار با مطلع شدن وضعیت کارگران طی تماس با دفتر صنایع از مسئولان کارخانه خواستند تا به طرح اخراج کارگران پایان دهند و در همین رابطه فرماندار نیز قول مساعد حل این مشکل تا پایان هفته جاری را به کارگران داد.

همچنین گزارش ها حاکی از این است که کارگران اخراجی به دلیل مطالبات مزدی ماه های گذشته نیز به اداره کار مراجعه کرده و طرح دعوی نموده اند اما با پیشنهاد اداره مذکور تصمیم بر توقف شکایت خود تا پایان ماه جاری کردند. 

لازم به یادآوری است که این نیروها دارای مهارت های فنی بالایی بوده و با قراردادهای حداقل مزد، بدون طرح طبقه بندی مشاغل و بدون داشتن نماینده کارگری در این شرکت مشغول به کار بوده اند. 

به گفته منابع کارگری، کارفرما مدعی است اثرات تحریم ها و کاهش نقدینگی باعث بروز این مشکلات شده است.

در همین رابطه کارگران با متذکر شدن این نکته که مزد کارگران جزو موانع تولید نیست از کارفرما خواستند تا امنیت شغلی - روانی را به آنان و خانوادهایشان بازگرداند. 

5

3

1

 

کارگران خوزستان کارگران خرمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر