کد خبر: 416602 A

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی:

ایلنا: معاون اجتماعی سازمان بهزیستی می‌‌گوید: سلامت روان کارگران در کنار سلامت جسمی آنان مهم است از این رو می‌توان با توجه به سلامت روان و کاهش استرس‌های محیط کار از گرایش آنان به اعتیاد کاست.

«حبیب الـله مسعودی فرید» در گفتگو با ایلنا با اعلام این مطلب اظهار داشت:‌ کارگرانی بسیاری هستند که در مشاغل سخت مشغول به کار هستند و در این میان بسیاری از آنها به دلیل بعد مسافت از خانواده‌های خود دور هستند که همین موضوع می‌تواند آسیب‌های فراوانی را متوجه آنها کند.

 فرید با تاکید بر اینکه  گرایش به اعتیاد حیات جامعه کارگری ر ا تهدید می‌کند  تصریح کرد: می‌توان  با نظارت‌های بیشتر در محیط های کاری از بعد روانی از گرایش کارگران به اعتیاد پیشگیری کرد.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی افزود: حوزه کار حوزه بسیار مهمی است و وضعیت خود ‌محیط‌های کاری هم تاثیر موثری بر  شاخص سلامتی و آسیب پذیری نیروی کار دارند، از این رو می‌توان تمام برنامه‌های مربوط به ابعاد مختلف سلامت جسمی و روحی افراد جامعه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد در آنجا بررسی کرد.

فرید با تاکید بر اینکه  سلامت روان کارگران را باید در کنار سلامت جسمی آنان به یک میزان مورد توجه قرار داد؛ افزود: توجه به سلامت روان کارگران از این حیث مهم است  که در بسیاری از محیط‌های کاری در حوزه سلامت روان کارگران کار  موثری انجام نمی‌شود .

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی ایجاد محیط کار شاداب را برای کارگران ضروری دانست و افزود: اگر برنامه‌ریزان محیط کاری به این سمت حرکت کنند قطعا می‌توانند محیط کار شاداب‌تری برای کارمندان ایجاد کرد که این به خودی از افزایش اعتیاد کارگران به مواد مخدر می‌کاهد.

 در پایان افزود: نقش مدیران نیز در این میان مهم است و  مدیران باید با سبک‌های نوین مدیریت منابع انسانی آشنا باشند و استرس‌های اضافی به سیستم کاری وارد نکنند. زیرا ممکن است در کوتاه مدت اثرگذار باشد اما در بلندمدت سیستم را دچار فرسودگی و خستگی می‌کند.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی اعتیاد در جامعه کار و تولید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر