کد خبر: 419915 A

پرداخت حقوق 300 کارگر شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی (OEID) ، به دلیل آنچه «کمبود منابع مالی» ذکر می‌شود طی سه ماه اخیر به تعویق افتاده است.

منابع کارگری ایلنا در منطقه عسلویه گزارش داده‌اند این کارگران که تحت مسئولیت شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی (OEID) به کارهای ساخت پالایشگاه در عرصه نفت و گاز در منطقه عسلویه مشغول‌اند اما بابت مطالبات پیشین، معادل سه ماه دستمزد معوقه طلب دارند.

به گفته کارگران شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی (OEID) ،آخرین حقوقی که کارگران این واحد دریافت کرده اند مربوط به دستمزد خرداد ماه  است که کارفرما آن را هفته گذشته به حساب کارگران پرداخت کرده است.

کارگران مورد نظر که به صورت قراردادی مشغول کارند با بیان اینکه مهم‌ترین عامل این وقفه سه ماهه کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است، در ادامه درباره معوقات بیمه‌ای خود گفتند: علاوه بر دستمزد چندین ماه است که بیمه کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده و بدین ترتیب دفترچه های درمانی آنها هرچند وقت یک‌بار برای تمدید اعتبار با مشکل  روبرو می شود.

طبق اظهارات کارگران (OEID)؛ به دلیل یک ماهه بودن قرار داد کار شان در این واحد  نفت وگاز  همیشه نگران از دست دادن شغل خود هستند.

کارگران نفت، گاز و پتروشیمی کارگران عسلویه کارگران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر