کد خبر: 422055 A

با تصمیم کمیسیون تلفیق مجلس اتفاق افتاد:

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: اعضای کمیسیون تلفیق برنامه ششم مصوب کردند که دولت تا پایان دوره برنامه ٥ ساله ششم توسعه، بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کند.

به گزارش ایلنا منصور اعتصامی در جلسه ویدئو کنفرانس با مدیران استان های مرکزی، گیلان و هرمزگان با اشاره به دستیابی سازمان به دو مصوبه مهم، اظهار داشت: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق، دولت مکلف شد بدهی خود به تامین اجتماعی را در طول اجرای برنامه ششم از محل سهام دولت پرداخت کند.

وی از مصوبه مذکور به عنوان موفقیت بزرگی برای سازمان تامین اجتماعی یاد کرد که با تلاش مدیریت این سازمان بدست آمده است.

اعتصامی افزود: این مصوبه با تلاش حوزه پارلمانی و تمام معاونین و در راس همه مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی انجام شد هرچند ناخرسندی هایی نیز به دنبال داشت.

وی ادامه داد: مصوبه دوم در خصوص الحاق صندوق بازنشستگی فولاد به صندوق تامین اجتماعی بود که به اتفاق آراء رد شد.

معاون فرهنگی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه حفاظت و صیانت از این مصوبه بسیار مهم است، تصریح کرد: این دو مصوبه ارزش هایی را به دنبال داشت که نشان می دهد سازمان تامین اجتماعی هر کجا که جریان هماهنگ و مطالبات قانونی و منطقی داشته است، به موفقیت دست پیدا کرده است.

وی با اشاره به تصمیماتی که در خصوص سلب اختیارات از حوزه درمان تامین اجتماعی گرفته شده، افزود: این تصمیم به نوعی اختیار هزینه کرد را از سازمان می گیرد و اگر چنین اتفاقی بیفتد، با ادغام تفاوت چندانی ندارد.

وی با بیان اینکه در این میان سازمان باید تصمیم خود را بگیرد، اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی شامل مدیران موجود و جریان های مرتبط با اصل سه جانبه گرایی است.

اعتصامی تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی مخالفت خود را با این مسئله اعلام کرده و رسما علیه این موضوع موضع گرفته است.

وی تصریح کرد: نقش شرکای اجتماعی در رد این موضوع، بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: حضور ریاست محترم جمهوری و هیات همراه در استان مرکزی، فرصت بسیار مناسبی را در اختیار شرکای اجتماعی این استان قرار می دهد.

وی گفت: انتظار می رود در تمامی مراحلی که این ارتباط برقرار می شود، با تبلیغات گسترده از هر ابزاری که ممکن است، برای اعلام صیانت از منافع سازمان در تمامی حوزه ها به ویژه حوزه درمان تامین اجتماعی، اقدام شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، بر یکپارچگی، حفظ استقلال، هویت ملکی و انسجام سازمان تاکید کرد.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی نیز در ادامه این جلسه، گفت: ادغام مراکز ملکی تامین اجتماعی که در کمیسیون بهداشت و درمان مطرح است، باعث نگرانی جامعه بیمه شدگان است.

علی اصغر بیات اظهار داشت: سرمایه تامین اجتماعی حق الناس است و این اجازه را نمی دهیم که دیگران در سرمایه ما شریک شوند.

وی خاطرنشان کرد: بیمارستان های سازمان متعلق به بیمه شدگان و حق الناس است و بیت المال نیست.

بیات گفت: سازمان تامین اجتماعی نقطه امید و اتکای بازنشستگان است.

مدیرکل تامین اجتماعی مرکزی نیز در ادامه این جلسه از کمیسیون تلفیق و مدیران استانی که مشکلات سازمان تامین اجتماعی را در حوزه جمعیتی و چالش ها و مباحثی که با سازمان مترتب بود به خوبی اعلام نظر کردند، تقدیر کرد.

کیومرث طهماسبی افزود: امروز در خدمت تشکل های کارگری و کارفرمایی استان هستیم که همواره صاحبنظر و در حوزه تامین اجتماعی جلودار بوده اند و سازمان را به صورت مستقل حفظ خواهند کرد.

وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی که بزرگترین سازمان بیمه ای در کشور است، اقدامات بسیار خوبی را در این خصوص به ثمر نشانده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی نیز خاطرنشان کرد: استان مرکزی آماده پذیرایی از کاروان تدبیر و امید است.

بابک عدلی افزود: سازمان تامین اجتماعی از نظر پروژه های قابل افتتاح، همواره پرچم دار بوده است.

وی گفت: آن چیزی که ملک سازمان تامین اجتماعی و متعلق به کارگران و تشکل های کارگری است، باید به همین شکل ادامه پیدا کند.

جمیل حق پرست مدیر کل تامین اجتماعی گیلان نیز در ادامه افزود: در بیان دیدگاه کارگران، کارفرمایان و بازنشستگان، با صدور بیانیه ای موضع خود را نسبت به مخالفت ادغام بخش درمان تامین اجتماعی اعلام می داریم.

حیدری بلوکی مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان نیز اظهار داشت: با تبلیغات گسترده، صدور بیانیه و رایزنی با نمایندگان مجلس و ائمه جمعه استان، مخالفت شدید خود را در بحث ادغام درمان و حفظ و یکپارچگی آن اعلام می داریم.

کارگران و سازمان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر