کد خبر: 429537 A

کارگران صنایع چوب«اسالم» که هنوز بابت 5 ماه مزدمعوقه طلب دارند طی نامه‌ای از مسئولان کشوری واستانی خواستار پیگیری مشکلا ت صنفی خود شدند.

به گزارش ایلنا در این نامه  خطاب به  مسئولان کشوری ،استانی ،نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی ومدیریت این واحد صنعتی آمده است: صنایع چوب اسالم  به دلیل بحران مالی توان تولید ندارد به همین دلیل طی 5 ماه گذشته دستمزد 130 کارگر شاغل در این کارخانه به تاخیر افتاده است.

نویسندگان این نامه همچنین با یاد آوری مشکلاتی که باعث شده است تا این واحد صنعتی به بهانه غیر اقتصادی بودن توان پرداخت به موقع حقوق کارگران را نداشته باشد، افزوده‌اند: در حال حاضر شرایط مالی کارگران این کارخانه بسیار نامناسب و بحرانی است و در صورت بی‌توجهی به مشکلات باید به زودی شاهد تعطیلی و بیکاری کارگران باشیم.

به گفته کارگران، شرایط فوق تهدیدی برای امنیت شغلی حدود 130 کارگری است که در کارخانه کار می‌کنند. به همین دلیل طی یکسال گذشته کارگران «صنایع چوب اسالم» چندین بار هم به بصورت کتبی وشفاهی مشکلات ناشی از پداخت نشدن مطالبات مزدی خود را است به اطلاع مسئولان از جمله استانداری، فرمانداری و اداره کار شهرستان رسانده‌اند، که تاکنون بی‌فایده بوده است.

در این نامه نوشته شده ؛زمانی در این کارخانه بیش از 1500 کارگر مشغول کار بوده وبه راحتی  معیشت می کردند اما اکنون شرایط به گونه‌ای تغییر کرده که حدااقل نیروی کار این واحد به سبب دریافت نکردن چندین ماه دستمزد  دچار بحران شده تامین معیشت برای این گروه زحمتکش غیرقابل تحمل شده است.

کارگران گیلان کارگران صنایه چوب اسالم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر