کد خبر: 433895 A

عضو هیات مدیره انجمن صنفی رانندگان مسافربری کشور:

عضو هیات مدیره انجمن صنفی رانندگان مسافربری کشور با اشاره به تصویب طرح سختی کار رانندگان بار و مسافر درون‌شهری و برون‌شهری در کمیسیون اجتماعی مجلس، اظهار امیدواری کرد که این طرح هرچه زودتر در صحن علنی مجلس نیز تصویب شود.

«غلامرضا جان افشان»، در گفتگو با ایلنا با اعلام این مطلب اظهار داشت: مدت ها است که از طریق نمایندگانِ عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به دنبال تصویب طرح سختی کار رانندگان بار و مسافر درون‌شهری و برون‌شهری هستیم.

در همین ارتباط اوایل آذرماه امسال عبدالرضا عزیزی، عضو کمیسون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت که  طرح سختی کار، رانندگان بار و مسافر درون‌شهری و برون‌شهری در کمیسون اجتماعی مجلس تصویب شده است.

در این باره جان افشان می‌گوید: امیدواریم که این طرح در صحن علنی مجلس نیز تصویب شود تا خیال رانندگان مسافربری کشور از بابت بازنشستگی با استفاده از مزایای قانون سختی زیان آور راحت شود.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی رانندگان مسافربری کشور با بیان اینکه رانندگان مسافربری در بیشتر ایام سال از خانواده های خود دور هستند، در توضیح شرایط کاری این صنف افزود: در سال های گذشته حوادث متعددی برای رانندگان این صنف به وقوع پیوسته است. ضمن اینکه رانندگان استرس زیادی از بابت حفظ جان مسافران در جاده های برون شهری و درون شهری دارند.

جان افشان در خصوص نحوه پرداخت 4 درصد حق بیمه از بابت کار سخت و زیان آور، تصریح کرد: با توجه به اینکه کارفرمای رانندگان به طور خاص مشخص نیست در طرح تهیه شده پیش بینی شده است تا این هزینه توسط علاوه بر حق بیمه 13.5 درصدی کنونی توسط خود رانندگان پرداخت شود.

رانندگان مسافربری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر