کد خبر: 434049 A

با گذشت بیش از30 ماه از توقف فعالیت کارخانه اکسین لوله(25 فروردین ماه 93 )در اهواز ، هنوز برای پرداخت معوقات مزدی و سنوات حدود 70 ارگر این واحد صنعتی اقدامی صورت نگرفته است.

کارگران این واحد صنعتی در تماس با ایلنا گفتند: تعطیلی محل کار آنها فروردین ماه سال 93 و در زمانی اتفاق افتاد که کارفرما به دلیل مشکلات ناشی از کمبود منابع مالی، فعالیت خط تولید متوقف کرد و از آن زمان تاکنون حدود  70کارگر از مجموع 100 کارگر بیکار شده کارخانه، بدنبال دریافت معوقات مزدی وسنوات  خود شدند.

آنها می‌گویند: کارفرما در زمان اخراج کارگران وعده داده بود که مطالبات‌شان را حداکثر تا روز 29 فروردین ماه پرداخت خواهد کرد اما بعدا به بهانه‌های مختلف از جمله مشکلات مالی از پرداخت مطالبات کارگران طفره رفت.

کارگران درباره روند پی‌گیری حقوقی دریافت مطالبات‌شان می‌گویند «بعد از بدقولی کارفرما‌ همه کارگران به اداره کار اهواز شکایت کردند و اداره کار حکم به پرداخت مطالبات ما داد اما کارفرما تمکین نکرد و پرونده به دادسرای اهواز انتقال پیدا کرد.»

به گفته کارگران، بعداز کش و قوس‌های فراوان حدود 30 نفر از کارگران توانستند مطالبات خود را دریافت کنند. اما 70کارگر باقی مانده که هر کدام مبالغی حدود ۵ تا ۱۰ میلیون تومان از کارفرما طلب دارند در سی ماه گذشته بلاتکلیف بوده‌اند.

کارگران اخراجی «اکسین لوله» می‌گویند پس از پی‌گیری‌های حقوقی سرانجام توانستند حکم توقیف اموال کارخانه را برای دریافت طلب‌شان بگیرند اما پیش از آنها، یکی از بانکها بابت طلب میلیاردی خود تمامی اموال کارخانه را مصادره کرد واز آن روز تا به  اکنون دست کارگران به جایی بند نیست.

طبق اظهارات این  منابع کارگری پس از توقف فعالیت کارخانه و بیکار شدن کارگران اکسین لوله، مسئولان وعده پی گیری بازگشت بکار وپرداخت مطالبات کارگران را دادند اما تا کنون اتفاقی رخ نداده و کارگران همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

کارگران خوزستان کارگران اکسین لوله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر