کد خبر: 435189 A

در نامه کارگران مطرح شد؛

ایلنا: اعضای تعاونی مسکن کارگران سایپا با ارسال نامه‌ای؛ از کارفرمای خود خواستند تا برای رفع مشکلات این تعاونی در مجموعه باغشهر ناحیه کلاک اقدام کنند.

به گزارش ایلنا؛ در نامه اعضای تعاونی مسکن کارگران سایپا آمده است: از حدود 6 سال پیش عملیات ساخت و ساز شهرک 144 واحدی تعاونی مسکن کارگران سایپا در یک قطعه زمین 20هزار 300متری در منطقه کلاک کرج آغاز شد و در حال حاضر حدود دو سال است که 130 خانوار کارگری  علاوه بر نداشتن  امکانات رفاهی برای  زندگی هر روز  بامشکلات جدید روبرو می‌شوند.

به گفته این اعضا، علاوه بر تکمیل نشدن برخی از واحدها در کنار عدم رسیدگی به مشکلات پس از ساخت، مهمترین معضلی که اخیرا به مشکلات اعضای این تعاونی افزوده شده؛ اجرا گذاردن چک‌های ضمانتی برخی ساکنان این پروژه مسکونی از سوی اعضای هیئت مدیره تعاونی است.

طبق اظهارات آنان این چک‌ها هرکدام به مبلغ 100 میلیون ریال بدون تاریخ نزد اعضای هیئت مدیره از سوی 144 کارگر برای ضمانت انجام خارج از تعهد تعاونی به امانت گذاشته شده و بابت آن رسید دریافت کرده‌اند. این در صورتی است که اخیرا اعضای هیئت مدیره در اقدامی تامل‌برانگیز در آخرین  سال از فعالیت مدیریتی خود با بردن تعدادی از چک‌ها به سازمان ثبت املاک کشور  برای وصول برگه اجرائیه اخذ کرده‌اند.

این اقدام اعضای هیئت مدیره تعاونی مسکن سایپا در کلاک در حالی انجام شده که وضعیت این پروژه در حالت بحرانی قرار دارد و پروژه نیمه تمام است.

کارگران تصریح کردند: با وجود اینکه این خانه‌ها به متقاضیان آنها تحویل داده شده است، اما مشکلاتی کماکان ساکنان آنها را آزار می‌دهد که نیازمند پیگیری مدیریت ارشد شرکت خودروسازی سایپا است.

 این کارگران تاکید دارند؛ انتظار می‌رود مسئولین ارشد شرکت خودروسازی سایپا با توجه به مطالعات کافی نسبت به برطرف نمودن مشکلات مسکن کارگران خود در ناحیه باغشهر کلاک اقدامات اساسی انجام دهند.

عدم نصب آسانسور درست و اصولی، رعایت نکردن اصولی ساخت و ساز صحیح در برخی از  واحدها، عدم آسفالت معابر در برخی خیابان‌ها و کمبود امکانات رفاهی دیگری از قبیل  نداشتن روشنایی خیابان در شب، فضای سبز مشکلات مطروحه جمعی از ساکنین این محله است که به آن رسیدگی نمی‌شود.

29

31

353433

تعاونی مسکن کارگران سایپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر