کد خبر: 443850 A

ایلنا: در روزها و هفته های گذشته، جمع کثیری از کارمندان و کارگران بخش دولتی ترکیه که پس از کودتا اخراج شده اند، با خواسته بازگشت به کار تجمع کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در هفته‌ها و روزهای گذشته، چندین هزار کارگر و کارمند بخش دولتی ترکیه که پس از کودتا از کار اخراج شده‌اند، با خواسته بازگشت به کار در خیابان‌های استانبول و باقی شهرهای بزرگ این کشور تجمع کردند.

تجمع کنندگان که از قشرهای مختلف هستند می‌گویند: ما می‌خواهیم به سر کار بازگردیم؛ چرا که بی‌دلیل اخراج شده‌ایم. در بین معترضان ترک، معلم، پرستار، کارگر و حتی اعضای اخراجی کادرهای نظامی هم حضور دارند.

بیست و دوم دسامبر، حدود ده روز پیش، ۲۰۰ کارگر اخراجی و از اعضای یکی از کنفدراسیون‌های صنفی این کشور (KESK)، در می‌دانی در استانبول جمع شده‌اند و به قصد اعتراض مسیر ۴۵۰ کیلومتری تا پایتخت این کشور، یعنی آنکارا را راهپیمایی کردند. هدف آن‌ها از این تظاهرات طولانی، علاوه بر اعتراض، آگاهی رسانی به مردم در ارتباط با وضعیت شغلی نابسامان کارمندان و کارگران شاغل در بخش دولتی اعلام شده است.

از زمان آغاز حکومت نظامی و اعلام وضعیت قرمز در ترکیه، ۱۲۵۰۰۰ نفر که در بخش دولتی مشغول به کار بوده‌اند، کار خود را از دست داده‌اند. در حدود ۴۰۰۰ نفر از پرسنل دولت نیز در این دوران توسط پلیس بازداشت شده‌اند.

کارگران ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر