کد خبر: 449143 A

معوقات مزدی کارکنان پیمانکاری شرکت ماشین سازی اراک از سه ماه گذشته تاکنون ادامه دارد.

به گزارش منابع کارگری ایلنا از اراک، معوقات مزدی کارکنان پیمانکاری شرکت ماشین سازی اراک از سه ماه گذشته تاکنون ادامه دارد.  

بیش از 60 تن از این کارگران که به صورت پیمانکاری در سمت‌های شغلی همچون متخصص جوشکار صنعتی فلزسنگین و دیگ های بخار مشغول کارند، از مهرماه سال جاری تاکنون هیچگونه مزدی دریافت نکرده اند و بنا به اظهارات آنان کارفرما حتی از پرداخت مساعده طفره رفته است. 

جدا از این مسئله گویا این کارگران در خصوص نحوه تنظیم لیست‌های ماهیانه بیمه مشکلاتی دارند و مدعی هستند در لیست‌های مذکور از آنها به عنوان «کارگر ساده» نامبرده می‌شود.

به گفته کارگران در طی این چند سالی که در این شرکت  پیمانکاری مشغول کار هستند حتی یکبار هم مسئولان اداره کار به این کارگاه ها سرکشی نکرده است تا بیمه و شرایط کاری کارگران را کنترل کند. 

این در حالی است که پیشتر معاونت نیروی انسانی ماشین سازی اراک، در پاسخ به وضعیت کارگران اظهار داشت: «به دلیل مدیریت کنترل عملکرد بخش پیمانکاران به خوبی رصد شده و قصوری در این زمینه مشاهده نشده است».

به گفته رضایی تمامی کارگران زیر مجموعه پیمانکاری ما دارای قراردادهای کاری بوده و تکایف خودشان مشخص است، تمامی کارگران بیمه شده و از مزایایی چون، بن، حق مسکن، ناهار، هزینه رفت و آمد برخوردار هستند، چیزی که کارگران از اساس آن را نادرست می شمارند. 

از سوی دیگر اما نمایندگان کارگران در شورای اسلامی کار این کارخانه علاوه بر تأکید ادامه مشکلات کارگران پیمانی، دلیل این وضعیت این مشکل را مدیریت نادرست و مشکلات پیش آمده برای صندوق ذخیره فرهنگیان یاد می کنند.

کارگران استان مرکزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر