کد خبر: 450563 A

معاون تامین اجتماعی توضیح داد؛

خانواده های شهدای آتش نشان که تحت پوشش بیمه این سازمان بودند و مادام العمر از تامین اجتماعی مستمری دریافت می کنند

به گزارش ایلنا، معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: خانواده های شهدای آتش نشان که تحت پوشش بیمه این سازمان بودند و مادام العمر از تامین اجتماعی مستمری دریافت می کنند.

«محمدحسن زدا» در نشست خبری روز شنبه افزود: این موضوع،‌ حادثه ناشی از کار بوده است و مستمری براساس آخرین حقوق دریافتی آتش نشانان تحت پوشش تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد.

وی همچنین به این نکته نیز اشاره کرد که پرداخت مستمری شهدای آتش نشان بر اساس 2 سال آخر حقوق آنها نیست و حقوق بازماندگان آنان برای همسر و فرزندانشان برقرار می شود.

زدا ادامه داد: حتی دختران بازمانده از این آتش نشانان تا زمانی که ازدواج نکرده باشند، می‌توانند از این مستمری بهره مند شوند.

وی اضافه کرد: خانواده های آتش نشانان باید برای دریافت این مستمری به شعبه 2 تامین اجتماعی مراجعه کنند تا پس از تشکیل پرونده از این حقوق بهره مند شوند.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: چون این حادثه ناشی از کار بوده است، 100 درصد حقوق را به خانواده های آنان پرداخت خواهیم کرد.

وی همچنین در مورد کارگران بیکار شده تحت پوشش تامین اجتماعی در این حادثه نیز گفت: این کارگران می توانند با مراجعه به اداره کار جنوب غرب تهران از مقرری بیمه بیکاری بهره مند شوند.

وی اضافه کرد: برای بیمه بیکاری نیز 80 درصد حقوق زمان اشتغال به این افراد داده می شود.

کارگران و سازمان تامین اجتماعی کارگران پلاسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر