کد خبر: 452908 A

از صبح امروز (9 بهمن ماه) اعتراض صنفی نزدیک به 480 کارگر کارخانه سیمان مسجد سلیمان وارد بیست وسومین روز متوالی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران سیمان مسجد سلیمان (کارون) که از 23 روز قبل در اعتراض به تعویق 5ماه حقوق و سایر مشکلات صنفی خود دست از کار کشیده‌اند، پایان اعتراض خود را به دریافت معوقات مزدیشان منوط کرده‌اند.

از قرار معلوم در این واحد تولیدی  حدود 480 کارگر رسمی و قراردادی شاغل در این واحد تولیدی بین  15 تا 18 ماه مطالبات معوقه مزدی، طلبکارند.

دلیل دیگر اعتراض کارگران  این واحد تولیدی، مربوط  به پرداخت نشدن حق بیمه از جانب کارفرما به سازمان تامین اجتماعی است که مشکلات زیادی برای کارگران ایجاد کرده است.

به نقل از کارگران سیمان مسجد سلیمان گفته می‌شود تا این لحظه از جانب مدیریت کارخانه ومسئولان استانی پاسخ مشخصی به خواسته‌های آنان  داده نشده است که در نتیجه آن اعتراض صنفی از کار کارگران استمرار پیدا کرده است.

کارگران معترض، بخش دیگری  از مشکلات  کارخانه سیمان مسجد سلیمان  را ناشی از سوء مدیریت می‌دانند. به ادعای آنان، کارفرما گفته است توان پرداخت مطالبات حقوقی کارگران را ندارد و تنها می‌تواند با فروش بخش از املاک و زمینهای کارخانه بخشی از مطالبات کارگران را  پرداخت کند.

کارگران سیمان مسجد سلیمان تاکید دارند که از حدود 4 سال پیش شرایط تولید در این واحد تولیدی با مشکلاتی روبرو بوده است، به طوری که در دنباله این وضعیت از آن زمان تا کنون کارفرما  بدون توجه به اشتغال  کارگران چندین نوبت فعالیت تولیدی کارخانه را به بهانه نداشتن صرفه اقتصادی متوقف کرده است.

کارگران با بیان اینکه بی‌توجه ای کارفرما به مطالبات صنفی‌شان باعث کاهش انگیزه کار شده است، در ادامه پیرامون سایر مشکلات‌شان گفتند: حدود 6 سال است کارفرما بر خلاف قانون کار از اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در این کارخانه خوداری می کند.

کارگران خوزستان کارگران سیمان مسجد سلیمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر