کد خبر: 453509 A

صبح امروز (10 بهمن )انجام شد؛

شماری از کارگران بازنشسته سه کارخانه فرنخ ،نازنخ و مه‌نخ در اعتراض به آنچه بلاتکلیفی چندین ساله در دریافت مطالبات سنواتی ومزدی عنوان می‌شود، صبح امروز مقابل ساختمان استانداری قزوین تجمع کردند.

به گزارش ایلنا، به نقل از منابع خبری در کارخانه های  فرنخ ،ناز نخ ومه نخ گفته می‌شود  که  حدود 156 نفر  از کارگران بازنشسته  واحد ناز نخ و حدود 200 نفر از واحد های فر نخ و مه نخ که از سال 90 تاکنونبه مرور بازنشسته شده‌‌اند هنوز نتوانسته‌اند سنوات پایان کار خود را دریافت کنند و به همین دلیل تعدادی از آنها  صبح امروز با تجمع مقابل ساختمان استانداری قزوین خواستار پی گیری مسئولان این نهاد دولتی در دریافت مطالبات خود شدند.

به گفته یکی از کارگران بازنشسته  مجتمع تولیدی ناز نخ مجموع مطالبات سنواتی آنان به حدود یازده میلیارد  تومان می‌رسد که به صورت مشخص میزان طلب هر یک از کارگران حدود 30 تا 40 میلیون تومان می شود.

 طبق اظهارات وی، کارگران بازنشسته بعد از سالها تلاش با سوابق بالای 20 سال توانستیم با استفاده از قانون مشاغل سخت و زیان آور از این کارخانه بازنشسته شویم  اما ظاهرا کارفرما نبود منابع مالی را دلیل عمل نکردن به تعهدات خود عنوان می کند اما آن‌ها که از ادامه این وضعیت خسته شده‌اند تصمیم به برپایی این تجمع گرفته اند.

کارگران قزوین کارگران فرنخ ،ناز نخ ومه نخ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر