کد خبر: 462607 A

مقابل ساختمان استانداری لرستان انجام شد؛

از ابتدای ماه جاری تاکنون گروهی از کارگران شاغل و بازنشسته کارخانه پارسیلون خرم آباد مقابل ساختمان استانداری لرستان در حال تجمع هستند.

منابع خبری ایلنا در استان لرستان می‌گویند: گروهی از کارگران شاغل و بازنشسته کارخانه پارسیلون خرم آباد از روز یکشنبه  (یکم اسفند)تا به امروز مقابل ساختمان استانداری لرستان تجمع کرده‌اند و تا به امروز در حال تجمع هستند.

آنها گفتند: اجتماع صنفی یاد شده به صورت همزمان در اعتراض به وضعیت نامعلوم شغلی وبلاتکلیفی در دریافت مطالبات معوقه برگزار شده است.

به نقل از کارگرانی که در این اجتماعی صنفی شرکت داشته‌اند گفته می‌شود، در کارخانه نساجی پارسیلون بیش از 123 نفر کارگر رسمی فعالیت دارند که در 14 ماه گذشته حقوق نگرفته‌اند. علاوه بر آن حدود 26 ماه  از معوقات مزدی سالهای گذشته آنها هنوز پرداخت نشده است.

طبق اظهارات کارگران شاغل در پارسیلون،  همچنین چندین ماه است که حق بیمه کارگران شاغل به تامین اجتماعی پرداخت نشده و در نتیجه دفترچه‌ درمانی کارگران به خانواده هایشان تمدید نمی‌شود.

همچنین جمعی از بازنشستگان این کارخانه که تعداد آنها در حدود 100نفر است و به تدریج از سال 92  بازنشست شده‌اند به دلیل دریافت نکردن سنوات پایان کار در تجمع امروز حضور دارند.

به گفته آنان همچنین در  این اجتماع صنفی چند روزه ک حدود 230 کارگر قرار دادی اخراجی کارخانه  نیز حضور دارند. این کارگران  که از دی ماه سال 94 از کار بیکار شده‌اند مدعی‌اند که کارفرما هنوز بابت مطالبات معوقه با آنها تسویه حساب نکرده است.

در ادامه کارگران تاکید دارند که از زمان واگذاری این کارخانه به بخش خصوصی این مشکلات آغاز شده‌است.

51

50

کارگران لرستان کارگران پارسیلون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر