کد خبر: 466438 A

مجمع نمایندگان کارگری استان تهران خواستار شد:

مجمع نمایندگان کارگری استان تهران با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که کلیه تصمیم‌هایی که در خصوص مزد سال 96 در شورای عالی کار گفته می‌ شود باید مطابق با توافق سه جانبه‌ای که به تعیین مبلغ 2 میلیون 489 هزار تومان به عنوان سبد معیشت خانوارهای کارگری منجر شده‌است، باشد.

به گزارش ایلنا، مجمع نمایندگان کارگری استان تهران با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که کلیه تصمیم‌هایی که در خصوص مزد سال 96 در شورای عالی کار گفته می‌ شود باید مطابق با توافق سه جانبه‌ای که به تعیین مبلغ  2 میلیون 489 هزار تومان به عنوان سبد معیشت خانوارهای کارگری منجر شده‌است، باشد.

مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در ادامه بیانیه خود که همزمان با نشست امروز اعضای شورای عالی کار در مورد تعیین مزد سال 96 برگزار شده است، با اشاره به ماده 41 قانون کار، تصریح کرده است که قیمت هزینه‌های سبد معیشت خط قرمز این تشکل صنفی کارگری است.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

مجمع نمایندگان کارگران استان تهران با توجه به جلسه امروز شورای عالی کار خواستار اجرای کامل ماده 41 و در نظر گرفتن سبد معیشت خانوار کارگری شد.

در ستاد مزد هزینه ماهیانه معیشت  خانوار کارگری بر روی رقم 2.489.00 تومان توافق سه جانبه صورت گرفته گرفته است.این مبلغ خط قرمز مجمع کارگران استان تهران است. و از نمایندگان کارگران در شورای عالی کار خواهانیم که این نکته را در نظر  داشته باشند و کلیه تصمیم های خود را با توجه به این موضوع لحاظ نمایند.

جلسات شورای عالی کار که سه جانبه برگزار می‌شود در نتیجه از دولتمردان در خواست داریم با توجه به اصول  قانون اساسی رای و نظر خود را اعلام نمایند واز دیدگاه کارفرمایی در این جلسات پرهیز نمایند.

شورای عالی کار وظیفه اش تعیین حداقل مزد میباشد و می بایست طبق قانون حداقل های زندگی را در نظر بگیرد  و با توجه به تامین این حداقل ها مزد را نهایی نمایند. اگر منطقی نگاه کنیم رقم 2.489.000 تومان حداقل هزینه ماهیانه برای خانوار کارگری است

کارگران و هزینه سبد معیشت دستمزد 96
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر