کد خبر: 468356 A

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه برنامه پرونده الکترونیک سلامت اکنون در قالب طرح تحول سلامت پیگیری می شود، گفت: سازمان تامین اجتماعی پیشتاز در حذف دفترچه های کاغذی بوده و اجرای این طرح در بیمه سلامت از اهداف دولت است.

به گزارش ایلنا، علی ربیعی روز جمعه در حاشیه بهره برداری از هتلینگ بیمارستان تامین اجتماعی سنندج و رونمایی از طرح حذف دفترچه های بیمه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با این روش، سرعت دسترسی به سابقه بیمار افزایش، از تداخلات دارویی جلوگیری، خطاهای پزشکی کاهش و تجمیع خدمات بیمه ای برای بیمه گران به سهولت انجام می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: دولت در نظر دارد طرح حذف دفترچه های بیمه سلامت را در کل داروخانه های کشور پس از ایجاد زیرساخت های آن فعال کند و کاهش هزینه ها، دقت در معاینات و افزایش قدرت کنترل بیمه ها از دیگر مزایای این طرح است.

طرح حذف دفترچه‌های بیمه کاغذی در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی از ٢ سال گذشته کلید خورده و مردم می‌توانند بدون همراه داشتن دفترچه بیمه به بیمارستان ها و مراکز درمانی تامین اجتماعی مراجعه و تحت درمان قرار بگیرند.

طرح هتلینگ بیمارستان تامین اجتماعی کردستان با حدود ٤٠ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی فضای فیزیکی، بهداشت محیط، تجهیزات بستری و تعویض تخت های بیمارستان اجرایی شده است.

کارگران و سازمان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر