کد خبر: 468526 A

یک مقام صنفی کارگران بازنشسته خواستار شد:

نایب رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان قزوین با انتقاد از عدم اجرای قانون همسان سازی مستمری کارگران بازنشسته، خواستار به اجرا درآمدن این قانون توسط مدیران سازمان تامین اجتماعی شد.

عید علی کریمی  در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه  کارگران بازنشسته سال ۹۶منتظر اجرای طرح همسان سازی حقوق خود هستند، گفت: آذر ماه امسال، طرح همسان‌سازی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در کمیسیون تلفیق برنامه ششم مجلس به تصویب رسیده است که امیدواریم برای سال ۹۶ اجرایی شود.

به گفته وی ،طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری سالهاست که اجرا می‌شود اما در مقابل کارگران بازنشسته سازمان تامین اجتماعی از این حق محرومند.

این عضو هیئت مدیره  کانون بازنشستگان ومستمری بگیران شهرستان البرز بابیان اینکه براساس این طرح قرار است تا مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی با دیگر بازنشستگان کشوری همسان‌سازی شود، ادامه داد: بنابراین تامین اجتماعی مکلف می‌شود که فراهم کردن زمینه‌های اجرایی این همسان‌سازی را در دستور کار قرار دهد.

به گفته دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین وضعیت معیشتی بازنشستگان تصویری از آینده کارگران امروز است و عدم رسیدگی به مشکلات این قشر جامعه به مفهوم اهمیت ندادن به کار و تولید است.

این نماینده فعال جامعه کارگری و بازنشستگان قزوین، اظهار کرد:  تامین اجتماعی تاکنون طرح همسان‌سازی را به بهانه کسری بودجه به تاخیر انداخته است.

 

مستمری بگیران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر