کد خبر: 489786 A

عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار :

عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور می‌گوید در صورتی که تلاش دولت یازدهم در جهت توزیع عادلانه منابع متمرکز نمی‌شد هم اکنون ایران در مسیر ونزوئلایی شدن قرار گرفته بود.

«آیت اسدی» عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور در گفت و گو با ایلنا، اظهار داشت: دولت‌ها در روندهای دموکراتیک سازی فرایندهای اقتصادی ناگزیر به توزیع یکسان منابع هستند و دولت یازدهم نیز سعی کرده است که در همین چارچوب حرکت کند.

عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور افزود: ونزوئلا یکی از کشورهایی است که دولت‌اش سیاست‌های خود را بر خلاف مبانی علم اقتصاد ریل گذاری کرده است و حالا می‌بینیم تورم در این کشور نفت خیز به 800 درصد رسیده است.

اسدی با بیان اینکه وضعیت معیشت کارگران و طبقات محروم با کنترل تورم و منطقی شدن مزد بهتر از گذشته شده است، تصریح کرد: در دولت گذشته تورم به طرز افسارگسیخته‌ای افزایش یافته بود و معیشت تمام گروه‌های اجتماعی را تحت الشعاع قرار داده بود.

نائب رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان قزوین افزود: اما حالا با تک رقمی شدن تورم ، قدرت خرید کارگران افزایش یافته و وضعیت رفاه کارگران بهتر شده اما همچنان در این حوزه کاستی‌هایی مشاهده می‌شود.

این عضو کارگری شورای عالی کار در ادامه با بیان اینکه هم اکنون سه جانبه گرایی و تعهد به آن در وضعیت بهتری نسبت به گذشته  قرار گرفته است، اظهار داشت: دستکم  نظر گروه کارگری در مذاکرات شورای عالی کار بیشتر از گذشته جلب شده و به آن اهمیت داده می‌شود که نمود آن را مذاکرات مزدی سال 96 دیدیم.

کارگران و دولت یازدهم کارگران و انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر