کد خبر: 493431 A

انجمن های صنفی کارگران پیمانکاری رجاء در نامه ای به وزارت کار:

انجمن های صنفی کارگران پیمانکاری رجاء در نامه‌ای خطاب به وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، خواستار بازرسی از شرکت های پیمانکاری شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، انجمن‌های صنفی کارگران برق، مهمانداری و موتوریست رجاء در نامه‌ای خطاب به وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی خواستار بازرسی از شرکت های پیمانکاری شدند.

در این نامه آمده‌است: با احترام به عرض می رسانیم با توجه به عنایت مقام معظم رهبری نسبت به اشتغال زایی ما اعضای اصناف برق، فنی و موتوریست شاغل در مجموعه راه آهن (شرکت حمل ونقل مسافری رجا) در رابطه با اجرا نشدن قانون کار و ساعات کاری و زمان استراحت پرسنل طبق قانون کار و همچنین عملکرد شرکت های پیمانکاری خواستار بازرسی هستیم.

به عنوان مثال یک ماموریت پرسنل حدود 48 ساعت زمان می برد ولی استراحت 24 ساعت در نظر گرفته میشود که خلاف قانون کار می باشد؛ لذا خواهشمندیم دستور فرمایید درا ین مورد بازرسی انجام شود.

مشکل اساسی در مجموعه رجاء وجود پیمانکاران ضعیف و یا توانایی مالی بسیار پایین می باشد و از طرف کارفرما که شرکت رجا می باشد هیچگونه نظارتی انجام نمی شود و این مساله کارگران را دچار مشکلات بسیار کرده است.

 

کارگران رجاء
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر