کد خبر: 495311 A

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران:

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به حادثه اسارت هشت صیاد ایرانی در دستان دزدان دریایی سومالی تاکید کرد که پرونده این هشت نفر مفتوح است و امیدواریم با اقداماتی که در جریان است شاهد آزادی آنها باشیم.

«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز گذشته دوشنبه/۸ خرداد، در بک نشست خبری در خصوص آخرین وضعیت هشت صیاد ایرانی که از سال ۹۴ در اسارت دزدان دریایی سومالی قرار دارند، گفت:  پرونده این هشت نفر مفتوح است و امیدواریم با اقداماتی که در جریان است شاهد آزادی آنها باشیم.

قاسمی افزود: در سال ۱۳۹۴ تعداد ۳۷ صیاد ایرانی به اسارت دزدان دریایی در سومالی در آمدند که تعدادی از آنها فرار کرده و تعدادی هم آزاد شدند و متأسفانه تعدادی نیز جان خود را از دست دادند و در حال حاضر هشت نفر هنوز در اسارت دزدان دریایی به سر می‌برند.

قاسمی با بیان اینکه خانواده این افراد نامه‌ای را به رئیس جمهور نوشته‌اند، گفت: دستورات لازم در این زمینه صادر شده، ولی پیچیدگی‌های مسیر، کار را از گذشته تا حدی ناهموار کرده بود، اما تلاش‌ها در این خصوص ادامه دارد. ارتباطات وجود دارد و امیدواریم بتوانیم هر چه زودتر اخبار مثبتی را در این خصوص داشته باشیم.

وی درباره لنج دیگری که در آب‌های سومالی توسط دزدان دریایی ربوده شده نیز عنوان کرد: این موضوع را در حال بررسی دارم و نمی‌توانم اطلاعات دقیقی ارائه کنم که چند نفر به اسارت در آمده‌اند و چند نفر آنها ایرانی هستند. تصور ما این است که همه سرنشینان این لنج ایرانی نیستند و از یکی، دو ملیت دیگر نیز در بین آنها هستند.

کارگران دریایی صیاددان و دریانوردان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر