کد خبر: 504925 A

در دومین روز انجام شد؛

وزیر کار در دومین روز از سفرش به کرواسی با 'تامیسلاو کوریچ' وزیر محیط زیست و انرژی کرواسی دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش ایلنا، علی ربیعی با ابراز خرسندی از مناسبات میان دو کشور بر افزایش روابط سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی با کرواسی تاکید کرد.

وی مبادلات اقتصادی و تجاری را زمینه ساز صلح و دوستی و یکی از راه های گسترش فرهنگ و ارتباطات در میان کشورها دانست و آمادگی خود را برای افزایش حجم مبادلات اقتصادی و اجتماعی میان دو کشور اعلام کرد.

'تامیسلاو کوریچ' وزیر محیط زیست و انرژی کرواسی نیز سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راس هیات اقتصادی و اجتماعی را به این کشور بسیار بااهمیت ارزیابی کرد و گفت: بخش خصوصی کرواسی آمادگی دارد همکاری های اقتصادی خود را با طرف ایرانی گسترش دهد.

وی افزود: یکی از راه های گسترش مبادلات اقتصادی همکاری دو کشور در زمینه بنادر است که در این باره آمادگی ورود کالاهای صادراتی ایران به اروپا را داریم.

همکاری متقابل دو کشور در زمینه تامین انرژی الکتریکی یکی دیگر از زمینه ها ی مورد بحث دو طرف بود.

در ادامه این نشست مشترک، گزارشی از وضعیت تولید برق و برنامه های توسعه این صنعت از سوی نمایندگان کشورمان ارائه و راه های گسترش همکاری و فرصت های سرمایه گذاری در صنعت برق ایران مطرح شد.

وزیر محیط زیست و انرژی کرواسی برنامه های ایران برای افزایش تولید برق و نیز آموزش نیروی انسانی متخصص را از نشانه های برنامه ریزی مدون در توسعه صنعت برق کشور دانست.

علی ربیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر