کد خبر: 506328 A

عضو کارگری شورای عالی حفاظت فنی خبر داد:

در پی انتشار خبر ناامن بودن بیشتر معادن استان زنجان، عضو کارگری شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار از طرح مطرح شدن این موضوع در جلسه پیشروی این شورای عالی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا «علی اصلانی» که به عنوان یکی از اعضای کارگری در جلسات شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار حضور دارد، می‌گوید که در جلسه پیش‌روی این شورای عالی کار موضوع ناامنی شرایط کار در معادن استان زنجان از سوی گروه کارگری مطرح خواهد شد.

به گفته این مقام صنفی کارگری قرار است برای فردا (دوشنبه/ دوازدهم تیرماه) جلسه‌ ماهیانه شورای عالی حفاضت فنی و بهداشت کار در وزارت برگزار شود.

موضوع شرایط ناایمن کارگران معادن استان زنجان پس از آن مطرح شد که «رباب دادشی» معاون امور معادن سازمان صنعت و معدن استان زنجان اعلام کرد که از مجموع معادن مستقر در این استان تنها یک واحد معدنی دارای تجهیزات ایمنی است.

در این باره اصلانی تاکید دارد: باید پیش از آنکه فاجعه‌ای مثل انفجار معدن زمستان یورت در استان گلستان رخ بدهد باید از طریق شورای عالی حفاظت فنی به مسئله ایمنی معادن استان زنجان رسیدگی شود.

این عضو کارگری شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار، در عین حال یکی از دلایل پیشگیری ناموفق از وقوع حوادث کار در ایران را با جای خالی نمایندگان گروه کارگری در کمیته‌های تحقیق شورای عالی حفاظت فنی مرتبط دانست و افزود: حتی در مورد حادثه معدن زمستان یورت هم تا مدت‌ها درب جلسات کمیته تحقیق به روی نمایندگان تشکل‌های صنفی کارگری بسته مانده است.  

وی با بیان اینکه در نهایت این کارگران و خانواده‌های آنها هستند که همواره در صف اول قربانیان حوادثی نظیر انفجار معدن زمستان یورت قرار داشته‌اند، گفت: در قبال حوادث کار نباید دست روی دست گذاشت، وقت آن رسیده که وضعیت دیگر برای همیشه تغییر کند.

عضو کارگری شورای عالی حفاظت فنی در پایان افزود: برای یک بار هم که شده باید به با یک برنامه جامع، حساب شده و گام به گام به مبارزه به حوادث کار در ایران برویم. شرکای دولتی و کارفرمایی دراین راه باید در کنار استفاده از پتانسیل های فنی و انجام بازرسی ها به توان کارگران و نمایندگان آنان  اعتماد کنند.

حوادث کار کارگران و شورای عالی حفاظت فنی حادثه انفجار معدن یورت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر