کد خبر: 506491 A

مدیرعامل تعاونی صیادان دَیر در گفت‌وگو با ایلنا:

مدیر عامل تعاونی صیادان دَیر می‌گوید بررسی جبران خسارت صیادانی که قایق‌های آنها براثر امواج ناشی از حرکت شناورها و کشتی‌های کف روب آسیب دیده است به اواسط ماه جاری موکول شد.

حسین بهشتی‌نژاد، مدیرعامل تعاونی صیادی بندر دَیر استان بوشهر، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا؛ در خصوص تجمع روز گذشته صیادان دَیر که مقابل فرمانداری این شهرستان انجام شد، گفت: روز گذشته قایق‌ها و شناورهای صیادان دَیر براثر مواج شدن سطح دریا دچار خسارت شدند.

وی ادامه داد: این احتمال مطرح است که حرکت شناورها و کشتی‌های صید ترال (کف روب) در هنگام ترک ساحل دلیل مواج شدن سطح آب دریا بوده باشد، همان روز شماری از صیادانی که قایق و کشتی آنها خسارت دیده است تجمع صنفی یاد شده را برگزار کردند.

این مقام صنفی افزود: واقعیت این است که در جریان خروشان شدن ناگهانی امواج دریا به تعدادی از کشتی‌‌ها و قایق‌های ماهیگیری خسارت هایی وارد آمده است اما هنوز علت این حادثه به صورت مشخص معلوم نیست.

بهشتی افزود: باتوجه به بحث‌ها و صحبت‌هایی که با مسئولان کرده‌ایم به این نتیجه رسیدیم که ابتدا باید در این مورد بررسی شود که نقش حرکت کشتی‌های صید کف در بروز این خسارت‌ها تا چه اندازه موثر بوده است؟

مدیرعامل تعاونی صیادی بندر دَیر استان بوشهر در مورد اینکه چه زمانی باید این تعیین خسارت انجام شود گفت: از آنجا که این شناورها و کشتی‌ها به تازگی ساحل را ترک کرده‌اند، باید منتظر بمانیم تا اواسط ماه جاری که هنگام بازگشت آنها از دریا فرا‌می‌رسد، جلسه‌ای مورد نظر را برگزار کنیم.

کارگران بوشهری صیادان دیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر