کد خبر: 508718 A

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد:

سید تقی نوربخش، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در هفته تامین اجتماعی ۵٨ طرح در ١٧ استان کشور افتتاح خواهد شد.

به گزارش ایلنا، سیدتقی نوربخش روز شنبه در نشست خبری به مناسبت بزرگداشت هفته تامین اجتماعی افزود: گشایش پنج مرکز درمانی جدید، بازسازی و نوسازی مراکز درمانی و ارتقای هتلینگ در ١٠ بیمارستان و گشایش مراکز تصویربرداری از طرح‌های قابل افتتاح در این هفته است.

وی پروژه ستاره خلیج فارس که ۴٩ درصد سرمایه آن متعلق به تامین اجتماعی است را از دیگر طرح‌های این هفته عنوان کرد و گفت: البته فاز نخست این طرح از یک ماه قبل راه اندازی شده است.

نوربخش پروژه هتل همای مشهد، پروژه‌های نرم افزاری مانند ssn به این معنی که بیمه شده تامین اجتماعی شماره یونیک یا خاص داشته باشد را از دیگر طرح‌های این هفته عنوان کرد.

وی ادامه داد: مرکز ارتباطات مردمی نیز به صورت یکپارچه در سراسر کشور اجرا می‌شود.

مدیرعامل سازمان تامین احتماعی همچنین به برنامه حذف دفترچه‌ها در مراکز ملکی تامین اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: در استان یزد از ٩٠ پزشک طرف قرارداد طرح نسخه نویسی الکترونیکی و حذف دفترچه را در مراکز غیرملکی را انجام خواهیم داد.

نوربخش اضافه کرد: یک سوم خدمات درمانی تامین اجتماعی در مراکز ملکی انجام می‌شود و در این هفته به مراکز طرف قرارداد گسترش خواهیم داد.

وی همچنین به بیمه ایرانیان خارج از کشور و اتباع خارجی نیز اشاره کرد و افزود: اکنون در ١٢ کشور نمایندگی برای بیمه کردن اتباع خارجی در جهان داریم.

وی یکی از موفقیت‌های سازمان را در برنامه ششم توسعه عنوان کرد و افزود: قرار است در طول این برنامه بدهی‌های این سازمان پرداخت شود.

نوربخش ادامه داد: در لایحه بودجه سال ٩۶ نیز پنج هزار میلیارد تومان بابت بدهی به سازمان تامین اجتماعی داده می‌شود که برای این موضوع با سازمان مدیریت و برنامه ریزی قرار است لایحه‌ای برای پرداخت آن داشته باشیم.

نوربخش گفت: تامین احتماعی با توجه به شرایط اقتصادی کشور به تمام تعهدات خود عمل کرد.

نوربخش افزود: تصویب ماده ٩۶ که به عهده دولت است امسال سعی شد در اردیبهشت ماه این لایحه از طرف وزارت تعاون به دولت تقدیم شود و مابه التفاوت نیز در سی‌ام تیرماه پرداخت خواهد شد.

نوربخش درباره پرونده تحقیق و تفحص در سازمان تامین اجتماعی و پرونده مرتضوی که سوال یکی از خبرنگاران بود نیز توضیح داد و گفت: این پرونده در دادگاه بدوی رای آورد اما هنوز رای نهایی در دادگاه تجدیدنظر صادر نشده است.

وی اظهار داشت: بخشی از احکامی که مربوط به شکایت سازمان مانند پرونده هتل هما بود رای صادر و اموال برگشت داده شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت بخشی از زمین این هتل که ٣٠٠ تا ۴٠٠ میلیارد تومان قیمت داشت به فردی به مبلغ بسیار کمتر فرو خته شد که دادگاه آن را به دولت برگرداند دولت هم مصوبه‌ای داشت که فقط به تامین اجتماعی داده شود.

وی اضافه کرد: همچنین زمینی در اصفهان با قیمت ٢٠٠ میلیارد تومان معامله شده بود که ٩ میلیارد تومان به تامین اجتماعی داده شد که دادگاه تجدیدنظر رای داد که پول آن به تامین اجتماعی داده شود.

وی افزود: ۶٠٠ میلیارد تومان از خدود یک هزار میلیارد تومان اموال تامین اجتماعی به این سازمان پرداخت شد.

سازمان تامین اجتماعی ۴٢ میلیون بیمه شده دارد که ١٨ نوع خدمت به آن‌ها ارائه می‌دهد.

کارگران و سازمان تامین اجتماعی کارگران و دولت یازدهم کارگران و دولت دوازدهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر