کد خبر: 511623 A

یک فعال صنفی پرستاران؛

حسین علی‌نسایی با انتقاد از اجرایی شدن طرح تربیت پرستار بیمارستانی می‌گوید: این طرح نه تنها پرستاری آکادمیک را نابود می‌کند؛ بلکه در آینده‌ای نه چندان دور خطرات بسیاری متوجه ساختار بهداشتی و درمانی کشور خواهد کرد.

حسین علی‌نسایی (فعال صنفی پرستاران) در گفتگو با خبرنگار ایلنا در ارتباط با طرح تربیت پرستار بیمارستانی گفت: تحولات فعلی پرستاری در کشور نگران‌کننده است.

وی افزود: جامعه پرستاری کشور بایستی با اتحاد و هماهنگی در مقابل طرح پرستار ستیزِ تربیت پرستار بیمارستانی موضع بگیرد؛ والا اگر وقت‌کُشی شود، دیگر نمی‌توان جلوی اپیدمی شدن این طرح مخرب را در بیمارستان‌های کشور گرفت.

عضو شورای عالی نظام پرستاری ادامه داد: ما پرستاران بایستی در مخالفت با این طرح، بیانیه هماهنگ کشوری منتشر کنیم  و هم  اینکه نامه کتبی به روسای دانشگاهها و با رونوشت به مسئولین مختلف استانی و کشوری نوشته و خواستار لغو فوری این طرح مخرب شویم و اگر آنی پاسخ لازم دریافت نشد، وارد اقدامات جدی تر شویم.

علی‌نسایی تصریح کرد: بایستی بدون اغماض خواستار لغو فوری این طرح و ابلاغیه شویم؛ چرا که بدون شک با اجرای این طرح، هم پرستاری آکادمیک نابود می‌شود و هم سلامت مردم و جامعه در معرض فاجعه قرار دارد؛ مهمتر از همه چیز آگاهی رسانی است، باید این طرح نقادی شود و مردم در جریان امر قرار بگیرند؛ باید به همه مسئولین استانی و کشوری رونوشت بزنیم و آنها را اگر اطلاعات کاملی ندارند و یا موضوع را سرسری گرفته‌اند، آگاه نماییم.

وی با بیان این که این مساله به شورایعالی انقلاب فرهنگی هم دقیقا ارتباط دارد و باید از آن مجرا هم موضوع را پیگیری کنیم؛ افزود: گر قرار باشد هر وزارتخانه ای به سلیقه‌ی خود رشته‌های آکادمیک را دستکاری کند و از ساختار استاندارد خارج کند که دیگر اثری از علم و دانش در این کشور باقی نخواهد ماند.

کارگران درمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر