کد خبر: 514382 A

به گفته فرماندار کنگان از ۱۳ لنج آتش‌گرفته، ۱۲ لنج بیمه بوده‌اند؛ در عین حال برای جلوگیری از آتش‌سوزی در استان بوشهر تمهیداتی اندیشیده شده‌است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از بروز آتش‌سوزی در بندر کنگان که در آن ۱۳ لنج آتش گرفت و تعدادی ملوان و آتش‌نشان مصدوم شدند، فرماندار کنگان گفت: از ۱۳ فروند لنج سوخته، ۱۲ فروند بیمه بوده‌اند. از ۱۲ قایق غرق شده نیز یک فروند صیادی، ۱۰ فروند تفریحی و یکی هم بدون هویت بوده است. یکی از لنج‌ها بار داشته و بقیه خالی بودند.

از قرار معلوم، اقدامات پیش گیرانه برای جلوگیری از حادثه انجام نشده بود و به همین دلیل آتش‌سوزی در این حجم گسترده رخ داده‌است. در این رابطه فرماندار کنگان گفته‌است: در سال‌های ۹۴ و ۹۵ بار‌ها تأمین امکانات اطفاء حریق در اسکله‌ها به تصویب رسیده و دستگاه‌های متولی پیگیری هم مشخص شده بود، اما بنا به علل مختلف از جمله کمبود بودجه این امکانات تامین نشدند.

در عین حال ۱۰ شناور ویژه آتش‌سوزی برای استان بوشهر سفارش داده شده است. بنچاری، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در این رابطه گفته است: تقاضای خرید ۱۰ فروند شناور چند منظوره مجهز به همه امکانات مورد نیاز در زمان آتش‌سوزی داده شده است. در حال حاضر فقط یک فروند شناور ویژهٔ آتش‌سوزی در استان بوشهر وجود دارد.

حوادث کار صیادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر